Już za tydzień ze swoimi występami na zielone murawy wracają rezerwy MKS, występujące w tyskiej b klasie! Dlatego warto wspomnieć o ich okresie przygotowawczym i sparingu, który udało się rozegrać przed startem rozgrywek. 

Rezerwy swoje przygotowania zaczęły dość późno, ale nie wpłynęło to na zawodników i ich liczbę na treningach. Frekwencja jest bardzo dobra, a w porównaniu z poprzednim rokiem jest nieporównywalna. W dodatku cały czas się utrzymuje, a trener może w pełni realizować swoje założenia treningowe. Na treningach pojawiło się kilka nowych twarzy. Niektórzy zawodnicy z dotychczasowej kadry odeszli, ale to nie zmienia faktu, iż rezerwy nadal mają sporo dobrych i doświadczonych zawodników.

Zespół miał okazję rozegrać sparing z Chełmem Śląskim na wyjeździe. Warto dodać, że był to mecz z rywalem z nieco wyższej półki niż dotychczas, ponieważ Chełm występuje w A-klasie, zatem było to dobre spotkanie sprawdzające dla trenera Rozmysłowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (1:1) dla rywali rezerw MKS’u. Pomimo takiego wyniku rezerwy pokazały się z na prawdę dobrej strony i stworzyły sobie parę sytuacji bramkowych, a przede wszystkim Lędziny grały piłką i potrafiły dobrze się przy niej utrzymać. Jedyną bramkę dla Lędzin w tym meczu zdobył Marcin Majer, po karnym podyktowanym za faul przeciwnika na Sieradzkim. Trener miał okazję zaobserwować grę nowych twarzy i okazję do analizy błędów oraz atutów swoich piłkarzy. Mecz był świetną okazją do pokazania swojej siły, póki co rezerwy dobrze sobie radzą i przede wszystkim regularnie trenują przed startem rozgrywek w Tyskiej B-klasie.

Skład rezerw: Gawlik – P.Majer, M.Majer, Łyżwiński, Krzykawski (Karkoszka), Hudy, Janik, Nowrocki, Giza (Klimza), Sieradzki, Urbańczyk.

W kadrze zespołu rezerw wiosną zabraknie Kostrzewy, Sosnowskiego, Kuzaka, Wilczkiewicza, którzy zmienili barwy klubowe. Zabraknie Klementa oraz Piaseckiego (nie podjęli treningów), a kadra nie będzie już tak szeroka jak jesienią. Zgłoszeni zostali natomiast Paweł Majer, Rafał Sieradzki, Kacper Klimza, Krystian Ziółkowski, Damian Karkoszka oraz Michał Urbańczyk. Każdy z tych zawodników reprezentował już barwy MKS w zespołach młodzieżowych.

Zapraszamy na najbliższy mecz i zachęcamy do kibicowania naszym drużynom !

Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej rezerwy MKS-u Lędziny rozegrają w najbliższą niedzielę (tj. 2 kwietnia 2017) o godzinie 16:00 na własnym stadionie z zespołem Unii Bieruń Stary. Zawodnicy po dłuższej przerwie w końcu rozegrają spotkanie o punkty, zapraszamy na mecz !