Lepiej niż seniorzy spisali się dziś lędzińscy juniorzy, którzy zwyciężyli w rozegranym w Bieruniu III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Klubowych rocznika 94 i zawodników młodszych. W zawodach wystartowały: MKS, Unia Bieruń Stary, Piast Bieruń Nowy, Podlesianka Katowice, Soła Oświęcim, GTS Bojszowy.

MKS trafił do grupy z Piastem i Podlesianką. Lędzinianie zaliczyli falstart przegrywając z ekipą z Bierunia Nowego 2:4 (Cuber, Janik), potem jednak było już tylko lepiej, bowiem drużyna trenera Rozmysłowskiego pokonała Podlesiankę 4:1 (Papacz 2, Ingram 2). Te rezultaty wystarczyły, by awansować do półfinału, gdzie MKS nie dał szans Unii Bieruń Stary, zwyciężając 3:0 (Ingram, Cuber, Maniura). W drugim meczu 1/2 finału Podlesianka ograła GTS Bojszowy.

W finale czekał na naszą drużynę ponownie mecz z Podlesianką, a wynik 2:2 (Ingram, Cuber) świadczy o tym, że był to o wiele trudniejszy pojedynek niż w fazie grupowej. Do wyłonienia zwycięzcy turnieju potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się lędzinianie wygrywając 3:2 (Ingram, Janik, Maniura).

MKS grał w składzie: Sitarz Dawid, Maniura Rafał, Janik Zbigniew, Ingram Kamil, Papacz Rafał, Cuber Witold, Nagi Nikodem, Długajczyk Mateusz, Lis Tomasz, Łyszcz Arkadiusz.

Warto dodać, że tytuł najlepszego piłkarza turnieju przypadł Kamilowi Ingramowi, który zdobywając 4 gole został także najskuteczniejszym (ex aequo z zawodnikiem Podlesianki) strzelcem.