W świąteczną sobotę tradycyjnie zaplanowano rozegranie ligowej kolejki, a tym razem będzie to seria gier nr 18. Pięć jej spotkań, w tym mecz MKS-u odbędzie się o godzinie 13.00, a trzy pojedynki zaplanowano na godzinę 11.00.

Spotkaniu drużyny Marcina Berezy z AKS smaczku dodaje fakt, iż począwszy od stycznia szkoleniowcem niwczan został niegdysiejszy zawodnik MKS-u Marek Rusek (73 występy i 4 gole w latach 2001-2004), który zastąpił na stanowisku trenerskim Zdzisława Kowalskiego. Przed związanym wciąż z działającą przy Unii Kosztowy akademią piłkarską grającym szkoleniowcem niwczan, postawiono trudne zadanie. W przerwie zimowej w klubie doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Przypominamy, iż do AKS przybyli – poza trenerem Ruskiem – Paweł Jędyk, Wojciech Śmigiel (Górnik 09), Daniel Sobczyk (Niwy Brudzowice), Bartłomiej Woźniakowski, Piotr Woźniakowski, Bartłomiej Ślufcik (Pionier Ujejsce), Amadeusz Tutaj, Mariusz Pacek (wolni zawodnicy)

Ubyli natomiast: Sebastian Ptaszek (Unia Kosztowy), Paweł Domański (RKS Grodziec), Bartłomiej Musiał, Kamil Majewski, Bartłomiej Zudin (wszyscy Pionier Ujejsce), Artur Częstochowski (CKS Czeladź), S.Cichoń (MKS Poręba), Łukasz Przątka (MKS Siemianowice), Sebastian Płaziński (nie wznowił treningów).

Ostatecznie w spotkaniu z Górnikiem 09 AKS grał w składzie: Zachariasz – Walczak (B.Woźniakowski 60), Jędyk, Rusek, P.Woźniakowski, Krochmal, Czapla, Śmigiel, Tutaj, Ślufcik (Jaś 60), Zawartka (Sobczyk 86). Z MKS-em nie zagra tym razem zawieszony za 4 żółte kartki Mateusz Krochmal. W MKS-ie pauz kartkowych brak.

Właśnie w tym spotkaniu AKS zdobył pierwsze wiosenne punkty zwyciężając w prestiżowym pojedynku 1:0. Z kolei, po pierwszym wiosennym spotkaniu i klęsce 0:5 z LKS Łąka wydawało się, iż niwczanie mogą być łatwym kąskiem dla kolejnych rywali. Na to wydaje się jednak nie ma co liczyć. AKS ma w swoim dorobku 20 punktów, a taki dorobek nie pozwala na rozluźnienie. Gospodarze liczą także na rehabilitację o po koszmarnym spotkaniu z LKS Łąka. MKS także jednak gra o swoje cele i zamierza walczyć w Sosnowcu o pełną pulę.

Spotkanie AKS Niwka z MKS-em poprowadzi Kamil Pągowski(Katowice).

Oto pełny harmonogram kolejki:

Sparta Katowice – LKS Łąka

GKS II Tychy – Rozwój II Katowice

AKS Mikołów – Unia Bieruń Stary (wszystkie sob. 11.00),

Ogrodnik Cielmice – UKS MK Górnik Katowice

Piast Bieruń Nowy – Górnik 09

Unia Kosztowy – Znicz Jankowice

KS Żory – Pogoń Imielin

AKS Niwka – MKS Lędziny (wszystkie sob. 13.00)