Meczem z Iskrą Pszczyna MKS rozpocznie piłkarski sezon 2010/2011 w klasie okręgowej. Do Lędzin przyjeżdża chyba najpoważniejszy w tym sezonie kandydat do awansu.

W kadrze gości zaszły spore zmiany (o których w newsie poniżej), które wskazują na to, iż pszczynianie poważnie myślą o zajęciu pierwszego miejsca na koniec sezonu. Wydaje się też, że nie po to ściągnęli Jana Żurka, by nie zakończyć tego sezonu na miejscu innym niż pierwsze.

Lędzinianie przystąpią do tego meczu z nadziejami na sprawienie niespodzianki, ale i z niepokojem, bowiem żadnego meczu kontrolnego nie graliśmy w optymalnym składzie. Mimo to ogólny bilans sparingów wyszedł na plus. Iskra natomiast w ostatnich dwóch grach kontrolnych najpierw wygrała z Tmepem Paniówki 3:1, by wczoraj ulec Gwarkowi Ornontowice 1:4.

W sobotę przekonamy się, czy kosmetyczne zmiany kadrowe w MKS-ie działają na korzyść tej ekipy. Lędzinianie będą chcieli się zrewanżować za ubiegłosezonowe porażki 0:2 w Pszczynie i 1:2 w Lędzinach. Nie podejmuję się wytypowania składu MKS-u. Jest kilku pewniaków, ale na niektórych pozycjach trener będzie miał ból głowy.

Iskra z Gwarkiem grała w składzie:

Bytys – Senczek, Grabczyński, Lekki, Żur, Prusek, Dziadek, Maślorz, Dudek, Maroszek, Szachnitowski oraz Jędrysik, Adamek, Orlik, Kiecok i Wolski.

Zapowiada się ciekawy mecz, dlatego zapraszam w sobotę na stadion na godzinę 17.00.