W minionym tygodniu MKS Lędziny zdobył komplet sześciu ligowych punktów, co oznacza, że nasza drużyna na pewno zajmie co najmniej 4 miejsce na zakończenie rozgrywek! Szansę na zajęcie miejsca na podium da ewentualna wygrana w Wyrach i porażka Iskry ze Studzienicami w 30 kolejce. Nie mniej jednak, niezależnie od tego czy będzie to miejsce III, czy IV, przed rozgrywkami…. takie rozwiązanie braliśmy w ciemno.

Przejdźmy do szczegółów. Najpierw, w czwartek (06.06.) Komisja ds. Rozgrywek zweryfikowała nierozegrane zawody o mistrzostwo ZINA Klasy Okręgowej grupy 1 pomiędzy zespołami AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów – MKS Lędziny z dnia 02.06.2019 jako WO 0:3, 3 punkty na korzyść MKS Lędziny.
Drużyna AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów w minioną niedzielę nie stanęła do zawodów – przed zawodami do sprawozdania zostało wpisanych 6 zawodników.

W dniu wczorajszym lędzinianie w drugiej części spotkania odrobili straty, jakie ponieśli do przerwy i zwyciężyli LKS Studzienice 3:1 (0:1). Bramki zdobywali Antoni Turczyński (47 min.), Grzegorz Kostrzewa (73 min.) i Łukasz Gardawski (75 min.). Dla gości trafił B.Janosz (23 min.)

MKS: Apajewski – Ingram, Józefus, Mikolasz (Nowicki 46), Krakowiak, Nowrocki (Adamus 65), N.Nagi, Kut (Gardawski 58), Zygma, Turczyński (Sieradzki 80), Kostrzewa (Janik 80).

Za tydzień w sobotę (15 czerwca o 17.00) zmierzymy się z Fortuną Wyry, która wczoraj niespodziewanie pokonała Podlesiankę 2:1, co oznacza, iż zespół z Podlesia stracił fotel lidera. AKS Mikołów wygrał w Cielmicach z Ogrodnikiem 5:1 i za tydzień u siebie z Pogonią Imielin zagra o awans do IV ligi!

W innych meczach 29 kolejki: Iskra – Wyzwolenie 3:2, Piast – Sparta 2:2, Łąka – MKS Mysłowice 3:1, MK Górnik – Urania 4:4, Pogoń – Sokół 2:3.