Przedstawiamy podsumowanie wydarzeń z boisk, na których na przełomie września i października rywalizowała młodzież MKS-u. Swój mecz ligowy rozegrała drużyna młodzików (IV liga), a w turniejach uczestniczyły zespoły żaków i skrzatów.

Najmłodsi piłkarze z roczników 2016 (i młodsi) stanęli do rywalizacji z Unią Bieruń Stary, na mini-boisku z bandami wybudowanym przy ul. Chemików. Dla piątki dzielnych zawodników (Miłosza, Mai, Tymka, Mieszka i Wojtka), możliwość takiej rywalizacji stanowiło nowe doświadczenie. Jak mówi trener Paweł: „Nasi zawodnicy zagrali po raz pierwszy na nowo wybudowanym mini boisku z bandami. Rozegraliśmy dużo ciekawych spotkań 3X3. Mali piłkarze byli zachwyceni, boisko sprawa, że jest dużo większa intensywność podczas meczu i kontaktów z piłką”.

Żaczki zagrały na stadionie MKS-u kolejne mecze z wymagającymi przeciwnikami, jakimi okazały się APN SMS IV Tychy oraz BAP Piast II Gol Bieruń. Mecze stały na dobrym poziomie, bowiem zespoły prezentowały wyrównany poziom. W zespole MKS-u grali: Bartek, Marcel, Oliwier, Jasiu, Wiktor, Oskar, Bartek, Kacper i Wojtek. Rywalizacja o miejsca w składzie na zawody jest zacięta, bowiem kilku kolegów tym razem nie załapało się do kadry. To jednak cieszy trenera Ryszarda Wowro, który ma coraz szerszą kadrę potencjalnych zawodników. Odnotujemy, iż mecz z tyszanami zakończył się jednobramkową porażką żaczków, co powetowali sobie w starciu z BAP Piast Gol, zwyciężając 6:2. I choć każde zwycięstwo cieszy, to pamiętać należy, że najistotniejsze jest to by młodzi piłkarze dobrze się bawili, a jednocześnie przyswajali sobie trenerskie wskazówki.

Drużyna żaczków. Foto: MP

Zespoły skrzatów MKS-u oraz Unii. Foto: arch

IV-ligowym zespół młodzików uległ w dniu wczorajszym Unii Bieruń Stary 1:2 (gol dla MKS padł po trafieniu samobójczym gospodarzy), a mecz odbył się na stadionie w Bieruniu. Okazją do powetowania strat punktowych dla drużyny trenera Pawła Majera będzie niedzielny mecz z APN SMS II Tychy.

Trampkarze i młodziki (V liga) swoje kolejne mecze rozegrają w czwartek 6 października.