Oto krótki raport z weekendowych (15-16.09.) występów naszej lędzińskiej młodzieży.

Zaczynamy tym razem od żaczków, a w zasadzie od szóstki wspaniałych (Michał Firlej, Adrian Gawliczek, Karol Głąb, Wiktor Głąb, Filip Szprengiel i Tomek Kubica), którzy walczyli w sobotnim turnieju w Bieruniu Starym.

Wyniki II turnieju i aktualna tabela:

UNIA BIERUŃ STARY–UKS GROM ŚWIERCZYNIEC 4:0,

GOL BIERUŃ–MKS LĘDZINY 4:2,

UKS GROM ŚWIERCZYNIEC–MKS LĘDZINY 0:3,

UNIA BIERUŃ STARY–GOL BIERUŃ 1:2,

GOL BIERUŃ–UKS GROM ŚWIERCZYNIEC 3:0,

MKS LĘDZINY–UNIA BIERUŃ STARY 1:2.

Aktualna tabela:

Lp. Drużyna M Pkt Z R P +/-
1 GOL BIERUŃ 6 13 4 1 1 19:15
2 UNIA BIERUŃ STARY 6 12 4 0 2 19:9
3 UKS GROM ŚWIERCZYNIEC 6 5 1 2 3 8:16
4 MKS LĘDZINY 6 4 1 1 4 10:16

juniorzy młodsi: Polonia Łaziska Górne – MKS 3:0

Chromik, P.Czudaj, Gierczak, Jacek, Koczur, Patalong (Czerwieński 72), Popiela, Rozmus, Skitek, Janota (Śmigowski 63), Stasiński (Busek 41).

trampkarze: MKS – Polonia Łaziska Górne 7:1 (bramki: Dominik Jałowy 2, Radosław Szweda 2, Mateusz Firlej 2, Eryk Zatoń); co warte podkreślenia, zespół Jacka Mikolasza rozegrał świetne zawody, wysoko pokonując rywala z Łazisk Górnych, który zalicza się do czołowych drużyn w tej kategorii wiekowej,

MKS: Firlej, Jałowy, Jarczak, Kuzak, Maroszek, J.Nowak, M.Płoski, Szweda, Śmiłowski, Zatoń, Zawodny oraz Wybraniec.

młodziki: Gol Bieruń – MKS 3:8  (bramki: Grzegorz Pająk, Eryk Zatoń, Artur Zając i, Kamil Skrzyniarz po 1 oraz Kacper Morkisz i Igor Larysz po 2).

W niedzielnym meczu młodziki MKS-u Lędziny wygrały, po emocjonującym i momentami ostrym meczu ze swoimi rówieśnikami z Gol Bieruń 8:3 ( 3:2). Zawodnikami meczu zostali Eryk Zatoń i Artur Zając.

Skład MKS-u: Wojtek Majer, Bartek Czudaj, Bartosz Tabuła, Dominik Labe, Bartek Płoski, Eryk Zatoń, Dominik Pająk, Artur Zając, Kacper Morkisz, Jakub Malczyk, Igor larysz, Kamil Skrzyniarz, Kasjan Rudziński, Kacper Hamik i Mateusz Gumprecht.

orliki: MKS – Piast Bieruń Nowy 16:1 (bramki: Kacper Morkisz 5, Mateusz Gumprecht 4, Jakub Kruciński 2, Miłosz Bogdziun, Paweł Łanik, Artur Zając, Bartłomiej Czudaj, samobójcza).

MKS: Bogdziun, Chrobok, Czernielewski, Gajdka, Gumprecht, Kruciński, Łanik oraz Zając, Szaflarski, Morkisz, K.Miśka, Kupczyk, B.Czudaj.