Już w piątkowe popołudnie (24.05.) MKS Lędziny zmierzył się z rezerwami GKS II Tychy. Po kompromitującej postawie zespołu w I połowie meczu, jakiekolwiek nadzieje na korzystny rezultat szybko prysnęły. Młody tyski zespół pokazał naszym piłkarzom miejsce w szeregu, a myśli o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej należy odłożyć do sobotniego meczu z innym spadkowiczem LKS Tworków (sobota 01.06, godzina 11.00). W tym miejscu zwracamy uwagę na zmianę godziny ostatniego domowego spotkania w sezonie 2023/2024.

MKS Lędziny – GKS II Tychy 0:5 (0:4) Pranica 10,19, Oleksy 21, Orliński 30,77

MKS: Kulski – Guzy, Wesecki (Sidło 28), Mielcarz, Śmigiel, Niedźwiecki, Małecki, Skrobek (Skrzyński 80), Różański, Walicki (Żebrowski 65), Sobieraj.

żółta kartka: Guzy.

W sobotnie popołudnie lędzinianie, grając wyłącznie w 11-osobowym składzie, uporali się z Czaplą Kryry. W kolejny meczu w niedzielę 02.06. o godzinie 17.00 zmierzą się z na własnym boisku z LKS Wisła Mała. Do zakończenia rozgrywek pozostały 3 mecze, a realna pozostaje gra o zajęcie II miejsca, gdyż zespół Stali Chełm Śląski – głownie z uwagi na sprzyjający terminarz – wydaje się być już poza zasięgiem. W przedostatniej kolejce, piłakrze z Chełmu śląskiego otrzymają 3 punkty walkowerem za mecz z JUWe II, a nasi piłkarze zagrają w Piasku z Czarnymi.

Czapla Kryry – MKS II Lędziny 2:5 (2:3) Białoń 17, Szafarz 39 – Haba 2, 58, Kozaczuk 25,84, Tabuła 30;

MKS II: P.Czudaj – Dominiec, Kobus, Kuzak, Giza, Haba, Firlej, Tabuła, Zawodny, Urbańczyk, Kozaczuk.

żółte kartki: Urbańczyk, Zawodny.