Śląski Związek Piłki Nożnej poinformował w oficjalnym komunikacie, że w związku z protestami dotyczącymi podziału grup Klas Okręgowych Wydział Gier na posiedzeniu w dniu 9 lipca br. (najbliższy czwartek) przeanalizuje zgłoszone propozycje nowego podziału. Spotkania organizacyjne z klubami Klas Okręgowych grupy I i II zostały zatem przełożone i odbędą się 13 lipca (poniedziałek) o godz. 16:30.

Tym samym, podział grup jaki przedstawiliśmy nie tak dawno nie jest jeszcze ostateczny, choć należy przypuszczać, że protesty dotyczą raczej zespołów grup II i III i trudno spodziewać się rewolucyjnych zmian akurat w grupie I. Ale o ostatecznym kształcie grupy I przekonamy się zatem w czwartek.

Aktualizacja (09.07.): ostatecznie w składzie grupy I dokonano jednej zmiany, zamiast Naprzodu Lipiny zagra w niej AKS CEZ Elcho Wyzwolenie Chorzów. Większe zmiany, tak jak przypuszczaliśmy, dotyczyły wyłącznie grup II,III i IV.

Oto pełny skład grupy I:

Grupa 1:
AKS Cez Elcho Wyzwolenie Chorzów
AKS Mikołów
KS Rozwój II Katowice
BKS Sparta Katowice
KS Górnik 09 Mysłowice
LGKS 38 Podlesianka Katowice
UKS MK Górnik Katowice
LKS Unia Kosztowy
LKS Pogoń Imielin
MKS Lędziny
LKS Ogrodnik Tychy
KS Unia Bieruń Stary
LKS Sokół Wola
LKS Znicz Jankowice
LKS Łąka
LKS Goczałkowice-Zdrój