Długo trzeba było czekać na pierwsze wieści transferowe tej zimy, ale skoro już je przekazujemy, to z pompą, radością i nieukrywaną satysfakcją. Już od wczoraj portale (sps24.pl, 90minut.pl, sportowasilesia.com) rozpisywały się o tym, iż Tomasz Matysek żegna się z II-ligowym Nadwiślanem Góra, a jego kolejnym klubem będzie MKS Lędziny, z którego to Tomek trafił do Góry latem 2011 r. Dziś uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie z Nadwiślana o zgodzie na transfer.

W obecnym sezonie Matysek rozegrał dla Nadwiślana 17 spotkań, w których zdobył trzy bramki. Tyle samo trafień zanotował w 31 II–ligowych występach w ubiegłym sezonie. Z kolei w sezonie 2013/2014 poprowadził górzan do triumfu w III–ligowych rozgrywkach, zdobywając 23 bramki w 33 spotkaniach (w tym czterech barażowych). Wcześniej przez dwa sezony był motorem napędowym Nadwiślana na szczeblu IV ligi (za sps24.pl).

Cieszy fakt, iż po zakończeniu przygody w Górze ofensywny zawodnik zdecydował się na powrót do klubu, w którym nie tylko zaczynał przygodę z piłką, ale i którego ambicje sportowe sięgają na tyle wysoko, by zdecydować się na grę trzy klasy rozgrywkowe niżej. Podkreślić należy, że intensywne i cierpliwe działania Zarządu Klubu podjęte w ostatnim okresie pozwoliły na uzyskanie na zgody na transfer Nadwiślana oraz na dokonanie transferu definitywnego. Nie byłoby to także możliwe bez woli samego zainteresowanego, sentymentu do Klubu w którym wypłynął na szerokie wody, ale i bez jasno sprecyzowanego celu, jaki stoi przed klubem, który puka do bram IV ligi oraz jest finalistą rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu. Ten transfer jest tego dobitnym wyrazem!

Tomek Matysek, jak dotąd w latach 2007-2008 i 2009-2011 rozegrał w barwach MKS-u 97 ligowych spotkań, zdobywając w nich 52 gole.

Czekamy na kolejne! Wyrażamy także nadzieję, iż wkrótce po zamknięciu formalności, będziemy mogli informować o kolejnych transferach, które wydają się być bliskie finalizacji.

Informujemy także, że w niedzielę (17 stycznia) o godzinie 9.00 w Tychach MKS rozegra nieplanowany wcześniej mecz kontrolny z zespołem juniorów młodszych GKS Tychy (U-19).

Zdjęcie u góry: za www.sportowasilesia.com (Foto Dorota Dusik).