Ciekawie układa się tabela rozgrywek w grupie 2 trampkarzy młodszych. Uzyskane wyniki wstępnie wskazują, iż młodzi piłkarze z Lędzin zajmą w tabeli 3 miejsce i na wiosnę zagrają w grupie mistrzowskiej.

Zacznijmy od tego, że zawodnicy Wiesława Szwarockiego spełnili dziś swoje zadanie, wygrywając z Unią Bieruń Stary 6:3. Do siatki rywali trzykrotnie trafił najlepszy strzelec tej ekipy w bieżących rozgrywkach Karol Białoń, a po jednym golu dodali Szymon Siwek, Jakub Buchała i Rafał Loska.

W pozostałych meczach ostatniej kolejki: Chrzciciel – GOSiR 5:3 , MOSM Tychy – JUWe 10:2 , Ogrodnik – Nadwiślan 9:7.

Co wiemy? Pierwsze miejsce w grupie dla bezapelacyjnie najlepszego w rozgrywkach Chrzciciela Tychy. O dwa miejsca premiowane awansem do grupy mistrzowskiej biją się Unia, MKS oraz MOSM. Po wygranej MOSM nad JUW-e to trzy zainteresowane ekipy mają po 15 punktów.

Regulamin rozgrywek młodzieżowych stanowi, że za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za nierozstrzygnięte spotkanie 1 punkt, za  przegrane spotkanie  0 punktów. Kolejność w tabeli ustala się w.g. ilości zdobytych punktów. W przypadku równej ilości punktów o zajętym miejscu decyduje:

a.      ilość zdobytych punktów między drużynami

b.     korzystniejsza różnica między zdobytymi a utraconymi bramkami.

c.      następnie stosunek bramek we wszystkich spotkaniach cyklu.

W bezpośrednich meczach padły nastepujące wyniki: MKS – Unia 6:3, MOSM – MKS 6:2, MOSM – Unia 3:5

więc:

2. MOSM: 2 mecze 3 punkty bramki 9-7

3. MKS: 2 mecze  3punkty bramki 8-9

4. Unia: 2 mecze 3 punkty bramki 8-9

O wszystkim zadecyduje więc łączny bilans bramkowy, a ten MKS jak na razie ma korzystniejszy od ekipy Unii. Wszystko zależy więc od tego, jak dokładne i rzetelne wyniki udawało mi się zbierać do tabeli gr. 2 w trakcie rundy jesiennej (samego meczu Ogrodnik – MOSM miałem 3 wersje rozstrzygnięcia: 1:6, 1:10, 3:13 – przyjęta w tabeli jest ta druga). W ostateczności, będziemy czekać na weryfikację i końcowe tabele z Podokręgu.