Jak już informowaliśmy powyżej, zespół trampkarzy starszych, czyli mistrzów Podokręgu Tychy z ubiegłego sezonu, poprowadzi trener Mirosław Wowro. 

Przygotowujący się do nowego sezonu zespół w rozegranym wczoraj sparingu pokonał Pogoń Imielin 3:2 (2 gole Michała Nagiego i jeden Żybury). Natomiast, w dniu 27 sierpnia trampkarze brali udział w turnieju Komagara Cup, zdobywając pierwsze miejsce. W pierwszym meczu zremisowali z OKS Zet Tychy 1:1 (bramka Hachuła), natomiast w drugim rozgromili JUWe Jaroszowice 6:0 (bramki: 4 Michał Nagi, Hachuła, Buniewicz). Ponieważ Zetka wygrała z JUWe tylko 2:1, to MKS dzięki lepszemu bilansowi bramek zdobył pierwsze miejsce. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Michał Nagi, a najlepszym zawodnikiem Remigiusz Kula (obaj MKS).

MKS grał w składzie: Żmijewski, Mróz, Saternus, Mielec, Hachuła, Michał Nagi, Kula, Buniewicz, Żybura i Czypionka.

Jak więc widać, do starszej grupy wiekowej trafiło kilku zawodników, którzy jeszcze w zeszłym sezonie występowali w rywalizacji trampkarzy, ale tych młodszych (m.in. Mielec, Hachuła czy Buniewicz). Należy dodać, że jeden z najlepszych zawodników z grona młodszych trampkarzy, czyli Krzysztof Rośkowicz, zmienił barwy klubowe i przeniósł się do Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy.

W drużynie juniorów występować od nowych rozgrywek będą Bartek Kozłowski, Tomasz Szprengiel i Rafał Mróz. Nie sposób nie zauważyć w składzie nowoformowanej drużyny braku filara zespołu, jego najlepszego strzelca i jednego z najzdolniejszcyh w ostatnich latach wychowanka MKS-u – Wojtka Szumilasa. Wojtek od dwóch tygodni trenuje w Chrzcicielu Tychy i wszystko wskazuje na to, że w barwach MKS-u nie zagra. Czyżby jednak zamieszanie i brak zgłoszenia drużyny trampkarzy do rozgrywek ligi juniorów młodszych spowodował taką decyzję, nie tylko zawodnika, ale i zapewne jego rodziców? Nie wiem, nie mnie to oceniać. Szkoda jednak, że pozbywamy się tak dobrze rokującego zawodnika…

Brakuje nie tylko Wojtka, ale także kilku innych zawodników (m.in. Adam Grzyba, Łukasza Szymury, Kamila Pawlika, Pawła Majera, Szymona Krzemienia, Grzegorza Białoruckiegiego)… W miniony poniedziałek trampkarze podziękowali za 6 lat współpracy i sukcesów (tytuły mistrzowskie w każdej z kategorii wiekowych) trenerowi Szwarockiemu, który od nowego sezonu poprowadzi żaczków MKS-u.

Przypominam, trampkarze rozpoczną sezon 9 września o 17.00 meczem z Nadwiślanem Góra (nastąpiły zmiany w terminarzu).