Po długich i żmudnych poszukiwaniach, ogłosić wreszcie możemy nazwisko nowego trenera IV-ligowego zespołu MKS Lędziny. Na ławce trenerskiej MKS-u zasiądzie Szymon Stawowy (ur. 1978), który jest szkoleniowcem doskonale znanym w lokalnym środowisku piłkarskim. Serdecznie witamy w Lędzinach!

Foto: www.sportowebeskidy.pl 

Szymon Stawowy legitymuje się licencją trenerską UEFA A, zdobytą w 2017 r. Swoje trenerskie doświadczenie zdobywał m.in. w tracie stażów w ekstraklasowych Wiśle Kraków oraz Piaście Gliwice. Jest Magistrem Wychowania Fizycznego oraz Zarządzania Przedsiębiorstwem, a także ukończył Studia podyplomowe – Trener klasy pierwszej piłka nożna.

W swojej karierze trenerskiej prowadził IV-ligowe: MKS Iskra Pszczyna, Szczakowiankę Jaworzno, Sarmację Będzin – to jeśli chodzi o zespoły ze Śląska, a także małopolskie MKS Trzebinia oraz KS Pcimianka Pcim. W ostatnim czasie (od listopada 2021) pracował w klasie okręgowej w grupie skoczowsko-żywieckiej w Wiśle Strumień.

Przed laty związany był również z drużynami Podbeskidzia min. Maksymilianem Cisiec oraz Skałką Żabnica.
Szymon Stawowy podczas pracy w Iskrze Pszczyna blisko współpracował z Mirosławem Dreszerem i Janem Furlepą. W 2010 roku z LKS-em Studzienice wywalczył awans do A klasy.

Inauguracyjny trening z trenerem Szymonem Stawowym zaplanowano na najbliższy piątek, tj. 14 lipca na godzinę 18.00.

Pierwsze sparingi MKS-u Lędziny  odbędą się w dniach 19 oraz 22 lipca, a rywalami naszego zespołu będą kolejno LKS Bobrek (z wadowickiej klasy okręgowej) oraz Czułowianka Tychy (beniaminek tyskiej A klasy).

Foto główne: MKS Trzebinia Siersza.