W niedzielnym (01.10.) spotkaniu ligowym, jakie o godzinie 16.00 MKS Lędziny rozegra w Czechowicach-Dziedzicach (obiekt przy ul. Legionów 145) na ławce trenerskiej lędzińskiego zespołu zasiądzie Adrian Napierała, który zastąpi na stanowisku trenera IV-ligowego zespołu MKS Łukasza Jagodę.

Zarząd MKS-u podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenerskim po pucharowej porażce 0:2 w Łaziskach Górnych. Umowa z trenerem Jagodą, któremu dziękujemy za niemalże 3 miesiące pracy z zespołem oraz zaangażowanie, została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron.

Adrian Napierała, to trener o stosunkowo niewielkim doświadczeniu, ale jego zapał do pracy, wizja prowadzenia zespołu oraz rozwiązania, jakie zamierza zastosować, są na tyle przekonywujące, iż decyzja o powierzeniu mu funkcji zapadła stosunkowo szybko. Cel jest oczywisty, jak na razie to poprawa wyników MKS-u, awans w tabeli i utrzymanie zespołu w IV lidze.

Adrian Napierała (ur. 16.02.1982 r.) lokalnym sympatykom piłki dał się poznać przede wszystkim jako wieloletni zawodnik GKS-u Katowice (lata 2008 – 2014), a później od 2015 r. asystent trenera rezerw katowickiego klubu oraz trener zespołu juniorów z rocznika 2000. Swoją piłkarską przygodę zakończył w Puszczy Niepołomice. Adrian Napierała jest wychowankiem Warty Wawrów, a w swojej karierze piłkarskiej ma na swoim koncie występy w MSP Szamotuły, Aluminium Konin, Piotrcovii, ŁKS Łódź, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok, z której trafił do Katowic. Na swoim zawodniczym koncie ma sukcesy z reprezentacją Polski w postaci tytułu wicemistrza Europy (U-16) z 1999 r. oraz mistrza Europy (U-18) w 2001 r.

Trenerowi Łukaszowi Jagodzie życzymy sukcesów w dalszej pracy trenerskiej, a trenera Adriana Napierałę witamy w Lędzinach, życząc sukcesów, zaangażowania oraz dobrych rezultatów z Naszą drużyną!