Najbliższa piłkarska jest ostatnią przez zmianą czasu z letniego na zimowy, dlatego spotkanie 13 kolejki klasy okręgowej w grupie I rozegrane zostanie w sobotę (25 października) o godzinie 14.30. Także w sobotę na ławce trenerskiej MKS-u zadebiutuje Marcin Bereza, który od wtorku prowadzi lędziński zespół. Wtedy po raz pierwszy spotkał się z zawodnikami, w dniu dzisiejszym oraz jutrzejszym poprowadzi treningi,  a w sobotę stanie do walki o ligowe punkty w pojedynku z prowadzonym przez Bronisława Loskę LKS Łąka.

Aktualnie obaj sobotni rywale sąsiadują ze sobą w tabeli (na miejscach nr 6 i 7), legitymując się dorobkiem 22 punktów (7 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki).

W żadnym z zespołów nie ma pauz kartkowych.

Spotkanie poprowadzi Dawid Griner z Katowic.

Natomiast, w niedzielę (26 października) o godzinie 11.00 juniorzy MKS-u zakończą rundę jesienną domowym pojedynkiem ze Zniczem Jankowice (w ramach 2 kolejki rozgrywek grupy mistrzowskiej juniorów starszych).