W najbliższą sobotę, tj. 26 października o godzinie 15.00, MKS Lędziny wyjazdowym pojedynkiem z Jednością Jejkowice zainauguruje serię trzech trudnych spotkań z zespołami „okołorybnickimi”.

Przed domowym meczem z Rymerem (02.11.) oraz kolejnym trudnym wyjazdem na spotkanie z Energetykiem II (10.11), drużynę Sebastiana Idczaka czeka wyprawa do Jejkowic, gdzie zagramy z podrażnioną porażką 1:3 w Rybniku (w meczu na szczycie 12 kolejki) drużyną trenera Marcina Wrońskiego. Jejkowiczanie po tej porażce spadli na czwarte miejsce w tabeli, ale zapewne w sobotę będą chcieli pokazać, że wcześniejsza passa sześciu kolejnych wygranych i dobre miejsce w tabeli nie są dziełem przypadku. Lędzinianie chcą natomiast wyrównać rachunki za poprzedni sezon, kiedy to dwukrotnie 1:2 przegrywali z zespołem z Jejkowic. Wtedy to przeniesiony do grupy I rywal,okazał się wyjątkowo wymagającym i niewdzięcznym przeciwnikiem. By jednak nie stracić kontaktu z LKS Bełk, MKS nie może sobie pozwolić na stratę dużej ilości punktów tej jesieni i także w tym trudnym pojedynku musi grać o pełną pulę, choć – kto wie – może Sokół Orzesze sprawi w 13 serii spotkań małą niespodziankę?

Drużyna Jedności po transferze właśnie do Bełku jednego ze swoich czołowych zawodników, tj. Michała Pieczki, zdołała stworzyć silną i wyrównaną drużynę,  w której prym wiodą najlepszy Strzelec Dariusz Odon oraz lider zespołu Artur Mościcki. Bilans 7 zwycięstw, 2 remisów i 3 porażek (w tym 4 wygrane i remis na własnym boisku) w porównaniu do zeszłego sezonu, świadczy o sporym postępie jejkowiczan. Myślę, że kibiców czeka ciekawy pojedynek, a o rezultacie zadecyduje dyspozycja dnia obu zespołów.

Spotkanie poprowadzi pani Aneta Kowalska z Zabrza.

Grają także inny drużyny:

– trampkarze starsi w piątek 25 października o godz. 15.00: ZET Tychy – MKS;

– juniorzy w niedzielę 27 października o godz. 11.00: MKS – Krupiński Suszec;

– trampkarze młodsi w poniedziałek 28 października o godz. 16.00: MKS – Grom Świerczyniec.