Wykorzystując okres przymusowej przerwy od zajęć piłkarskich, treningów oraz meczów mistrzowskich Zarząd MKS-u Lędziny podjął działania zmierzające do poprawy stanu murawy na stadionie Miejskim w Lędzinach, polegające w pierwszej kolejności na napowietrzeniu murawy oraz wysypaniu nawozów na przestrzeni płyty głównej.

W razie dalszego opóźnienia inauguracji rozgrywek, podejmowane będą kolejne działania zmierzające do uzyskania poprawy stanu murawy.

Trwają także przygotowania do uruchomienia bocznego boiska, wykonanego w ramach „Budżetu Obywatelskiego”2018. Zostało ono oczyszczone z grubej warstwy liści, które zalegały na zasianej jeszcze jesienią trawie. Murawa boiska bocznego czeka na nawożenie, wytyczenie pola gry i w zależności od pogody w kwietniu bądź początkiem maja zaplanowany jest montaż bramek.