Juniorzy wczoraj rozegrali pierwsze z towarzyskich spotkań z Ogrodnikiem Cielmice. Jego wynik wskazuje na rosnącą formę zawodników Mariusza Gajewskiego. Tym bardziej szkoda, że ta runda trwała tak krótko – zaledwie siedem oficjalnych spotkań to stanowczo zbyt mało, by te rozgrywki cieszyły się szczególnym prestiżem oraz budowały wysoką i długotrwałą formę zawodników.

Kronikarsko odnotujmy, że po trzy gole zdobyli Grzegorz Cuber, Nikodem Nagi, a po jednym dodali Kamil Ingram, Michał Nagi i Zbyszek Janik.

Być może receptą na to będzie  urozmaicenie systemu rozgrywek – na jednej ze stron internetowych jakiś czas temu pojawiła się nieoficjalna informacja , iż wiosną cztery najlepsze zespoły z grupy A, tj. MKS, Piast Bieruń, Iskra Pszczyna oraz Sokół Wola rywalizowałyby o tytuł z dwiema najlepszymi drużynami z grup B1 i B2. Zobaczymy, czy jednak na taki krok zdecydowaliby się działacze z Podokręgu Tychy. Może jednak wobec problemów kadrowych niektórych zespołów, sporej liczny walkowerów w rozgrywkach jest to jakieś wyjście z sytuacji?

Na stronie Podokręgu Tychy pojawiła się końcowa tabela Tyskiej Ligi Juniorów po rundzie jesiennej. Nie wiem skąd w niej znajdują się tak duże różnice, w stosunku do wyników które zbierałem całą rundę i tabeli znajdującej się na stronie MKS-u. Różnią się nie tylko bramki, ale i liczba punktów niektórych zespołów (m.in. Studzionka ma 10, a nie 7; Sokół Wola 12 – nie 15). Może uda się jakoś rozwiać wkrótce te wątpliwości (np. jakimś komunikatem albo informacjami z innych klubów).