Nie było wątpliwości, który zespół był lepszym w dzisiejszym pojedynku z KS Chełmek. MKS w spotkaniu rozgrywanym w systemie 3×30 minut pokonał rywala z wadowickiej klasy okręgowej 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Powodów do optymizmu dostarczył nie tylko rezultat spotkania.

Cieszy fakt, iż okresie przygotowawczym piłkarze licznie uczestniczą w treningach i meczu kontrolnym. Co prawda kilku zacznie wkrótce urlopy, ale na razie zaprezentowało się 6 graczy testowanych, ponadto w gronie 22 zawodników było aż 7 młodzieżowców (4 z Lędzin, 3 spoza).

Spotkanie mogło zakończyć się rezultatem wyższym, ale Mateusz Śliwa nie wykorzystał rzutu karnego, raz ostemplowaliśmy poprzeczkę, Nikodemowi Nagiemu nie uznano gola, a rywale dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Dodajmy, że bramki zdobywali: Szymon Skutela, Piotr Kapela (x2), Grzegorz Kostrzewa. Jak na pierwszy sparing po okresie roztrenowania, zapachniało optymizmem.

Czy będzie nam towarzyszył także po sobotnim sparingu z Janiną Libiąż? Początek spotkania o 11.30 w Libiążu.