Lędzińskie rezerwy zwycięstwem nad Czarnymi Piasek kończą rozgrywki Tyskiej B-klasy. Koniec bardzo udanego sezonu choć z lekkim niedosytem bowiem o drugim miejscu w tabeli zadecydowały wyjazdowe bramki naszego niedzielnego rywala, zatem zabrakło tylko jednego gola.

Ostatecznie nasze rezerwy uplasowały się na trzecim miejscu w tabeli, w osiągnięciu tego rezultatu niewątpliwie pomogła zaskakująca porażka Piasta Gol II Bieruń z rezerwami Gardawic. Niedzielny mecz był dobrym widowiskiem pełnym zwrotów akcji i pięknych bramek. Zatem przejdźmy do relacji:

Od pierwszych minut meczu Lędzińskie rezerwy stwarzały sobie więcej sytuacji, bowiem goście ograniczali się jedynie do szukania swoich szans szybką grą z kontrataku. Wychodzimy na prowadzenie po dograniu Szachnitowskiego, a całą akcję strzałem zamyka Morks, piłka odbija się jeszcze od prawego słupka i wpada do bramki. W odpowiedzi chwilę przed przerwą goście zyskują rzut wolny tuż przed polem karnym po niefortunnym faulu z naszej strony. Rzut wolny na gola zamienia napastnik Czarnych mocno uderzając obok muru. W drugiej odsłonie meczu więcej do powiedzenia miała nasza dwójka. Najpierw po dobrze rozegranej akcji w pole karne wjeżdża Morks stając oko w oko z bramkarzem gości, dostrzega lepiej ustawionego kolegę i dogrywa piłkę Ingramowi, ten nie myli się i wbija futbolówkę do pustej bramki na 2:1. Parę chwil później na prawym skrzydle urywa się Majer i dogrywa piłkę w pole karne, obrońca Czarnych mija się z piłką a całą akcję mocnym strzałem zamyka Morks. Prowadzenie podwyższa wchodzący z ławki Gaweł a piłkę za plecy obrońców zagrywa mu Majer. Ten pierwszy wygrywa pojedynek z bramkarzem i uderza po krótkim rogu tuż przy prawym słupku. Mimo wysokiego prowadzenia nasze rezerwy stwarzały sobie kolejne okazje. Wrzutkę z lewej strony niecelnym uderzeniem głową na długim słupku zamyka Ingram. Po kolejnej składnej akcji, Ingram dogrywa futbolówkę na 16 metr, Giza uderza lecz piłka odbija się od lewego słupka, przed szansą dobitki do pustej bramki staje Majer jednak nieczysto uderza i piłka mija się z celem. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i niestety sprawdziło się to w tym meczu. Po rzucie rożnym spod własnej bramki z kontratakiem ruszają Czarni, wykorzystują sytuację 2 na 1 a całą akcję świetnym strzałem z okolic 25 metra zamyka napastnik gości. Parę chwil później przyjezdni ponownie poszli za ciosem, niefrasobliwa strata piłki z naszej strony w środku boiska i kolejne niesamowicie dobre uderzenie napastnika gości z dystansu po którym piłka wpada w prawe okno naszej bramki. Ostatecznie wygrywamy mecz 4:3 i zdobywamy cenne 3 punkty na wagę podium.

Wyjaśnijmy jeszcze sytuację w tabeli Tyskiej B-klasy.

Z racji iż oba zespoły, zarówno Lędzińskie rezerwy jak i Czarni Piasek kończą rozgrywki z 53 punktami na koncie o drugim miejscu decydują bezpośrednie pojedynki między tymi drużynami. U siebie 2:1 triumfowali Czarni natomiast na własnym boisku 3:4 dwójka MKS’u. Zatem stosunek bramek w dwumeczu to 5:5. Kolejnym warunkiem rozstrzygającym są wyjazdowe bramki w tym przypadku liczone na korzyść Czarnych Piasek, którzy zdobyli ich więcej mimo wysoko przegranego meczu.

MKS II Lędziny 4:3 (1:1) Czarni Piasek 

Strzelcy: Morks 28’⚽ 55’⚽, Ingram 50’⚽, Gaweł 69’⚽ – Zdunek 38’⚽, Kozik 80’⚽, Ryguła 90’⚽.

Asystowali: Majer 🅰️ 🅰️, Szachnitowski 🅰️, Morks 🅰️,

kartki:

-żółta: Kobus 58′, Smaza 90′ – Głowania 29′, Zdunek 50′, Kozik 75′, Ryguła 90′.

MKS II: Kotusz – Kobus (60′ Giza), Smaza, Wasyl, Drążek (50′ Gaweł), Dominiec, Majer, Szachnitowski, Ingram, Morks (70′ Gierczak), Adamus (75′ Haba).

Pozostałe wyniki 26 kolejki (18-19 czerwca):

LKS II Gardawice 6:5 Piast Gol II Bieruń,

Nadwiślan Góra 3:2 LKS Mizerów,

UKS Warszowice 1:7 Fortuna Wyry,

LKS Wisła Mała 3:5 Czułowianka Tychy,

LKS II Wisła Wielka 3:1 Niepokorni Orzesze,

Pniówek II Pawłowice – pauza