W czwartej kolejce sezonu 2012/2013 czekają kibiców MKS-u pierwsze derby. Ekipa Sebastiana Idczaka zagra w Bieruniu Starym z aspirującą do tryumfu w lidze Unią. Początek już w sobotę 25 sierpnia o godzinie 17.00.

Takie zadanie działacze postawili zespołowi Jacka Bratka, który od tego sezonu prowadzi „Ujków”. O mocarstwowych planach rywali zza miedzy świadczą dokonane transfery: Maławy, Zuga, B.Bobla, S.Magiera, Moroń, Wróblewski, Bereta, Dulęba, Potoczny. Większość tych graczy nadaje obecnie ton grze Unii, która po trzech meczach z dorobkiem 7 punktów plasuje się tuz za plecami Czarnych Piasek. W bieżących rozgrywkach bierunianie u siebie rozbili Sokoła Wola 6:0, wcześniej pokonując Jedność 3:2 oraz remisując wyjazdowo z rezerwami Rozwoju.

Takim samym rezultatem w meczu z drużyną Grzegorza Witka musieli zadowolić się gracze MKS-u. Burzliwa dyskusja jaka się rozpętała na stronie po spotkaniu 3 kolejki świadczy przede wszystkich chyba o dużych nadziejach, jakie kibice MKS-u mieli przed rozpoczęciem rozgrywek. Fani są spragnieni sukcesów i rywalizacji o czołowe miejsca w lidze. Na szczęście jeszcze nic straconego, to dopiero początek sezonu, a mecz derbowy rządzi się swoimi prawami i jest doskonałą okazją do tego, by w prestiżowym pojedynku pokazać, że drużyna jest dobrze przygotowana do rozgrywek.

Co prawda nie łudzę się, że lędzińscy kibice poprowadzą w Bieruniu zorganizowany doping, ale udajmy się na derby w jak największej ilości, by pokazać sąsiadom, że nasi piłkarze także mają swoich sympatyków. Zapomnijmy na razie o niesnaskach, niewykorzystanych okazjach z innych spotkań, czy wszelkiego rodzaju podziałach. Oklaskujmy udane zagrania, po prostu bądźmy w Bieruniu, a zawodnikom będzie łatwiej się grało na trudnym terenie. O mobilizację w zespole jestem spokojny. Do dyspozycji trenera Idczaka jest pełny skład, dlatego wierzmy w osiągniecie dobrego rezultatu.

Mecz poprowadzi IV ligowy sędzia z Sosnowca: Mariusz Gorczyca.

Serdecznie zachęcam do wybrania się na ten pojedynek:)!