Piąte miejsce w IV Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn Klubowych o Puchar Dyrektora BOSiR-u w Bieruniu wywalczyli juniorzy MKS-u. Należy jednak dodać, że spośród uczestników turnieju nasza ekipa składała sie najmłodszych zawodników, którzy dzielnie rywalizowali ze starszymi rywalami.

Lędzinianie zaczęli turniej od porażki 1:4 (0:3) z późniejszym tryumfatorem rozgrywek MKS Siemianowice, który wcześniej pokonał w grupie B pszczyńską Iskrę 3:0 (0:0). MKS-owi do awansu do półfinału wystarczył więc remis, ale minimalna porażka 2:3 (1:1) zepchnęła nad tylko do meczu o V lokatę. W nim bezapelacyjnie pokonaliśmy gospodarzy, tj. Unię Bieruń Stary 5:1.

Tabela grupy B:

lp. drużyna punkty bramki
1. MKS Siemianowice 6 pkt 7:1
2. MKS Iskra Pszczyna 3 pkt 3:5
3. MKS Lędziny 0 pkt 3:7
Półfinały:
Gwiazda Ruda Śląska – MKS Iskra Pszczyna 0:4 (0:3)
MKS Siemianowice Śląskie – UNIA Oświęcim 4:1
Mecz o 3. miejsce
Unia Oświęcim – Gwiazda Ruda Śląska 0:2
Finał:
MKS Siemianowice – MKS Iskra Pszczyna 1:1 (0:0) k. 3:2

Pięć goli w zawodach zdobył dla MKS-u Nikodem Nagi (który tym samym wywalczył tytuł króla strzelców imprezy!), dwa Bartek Kozłowski i jednego Tomek Szprengiel.

W pierwszej czwórce grali: Kozłowski, Mróz, Szymura i Nagi a w drugiej Szprengiel, Urbańczyk, Białorucki, Kula. Bramki MKS-u strzegli Krzykawski, Żmijewski i Denuszek.

TABELA KOŃCOWA

  1. MKS SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  2. ISKRA PSZCZYNA
  3. GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA
  4. UNIA OŚWIĘCIM
  5. MKS LĘDZINY
  6. KS UNIA BIERUŃ STARY

Szczegóły i zdjęcia za www.iskra.pszczyna.pl oraz www.bosir.bierun.pl