[singlepic=13108,360,320]

Drużyna MKS-u Lędziny. Foto: Underek

VIII edycja halowego turnieju piłkarskiego Lędziny Cup za nami! Była to edycja na wskroś udana – dawno w zawodach nie było tylu emocji boiskowych, tak wyrównanego poziomu piłkarskiego oraz tak wspaniałej atmosfery na trybunach i boisku, okraszonej świetnym dopingiem. Wszystkim uczestnikom oraz drużynom dziękujemy! Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji mogli wystąpić zawodnicy z rocznika 2001 (i młodsi), a obecnością swoją zaszczyciły nas drużyny GOSiR Chełm Śl., Pogoń Imielin, JUWe Jaroszowice, Unia B.St. oraz Unia Kosztowy.

Rywalizacja (mecze trwały 1x 15 minut) rozpoczęła się od spotkań w grupach:

Grupa A:

MKS – Pogoń 2:0 (Siwek, Bielusiak)

MKS – JUWe 6:1 (Siwek 2, Bielecki, Bielusiak, Ł.Musioł, M.Musioł – Skitek)

Pogoń – JUWe 4:2 (Żurek 2, Śmigiel 2 – Kolano, Skitek)

Tabela:

1. MKS   2   6    8-1

2. Pogoń   2    3   4-4

3. JUWe    2     0    3-10

Grupa B:

Kosztowy – Unia B.St. 2:1 (Gemborys 2 – Kołaciak)

GOSiR – Unia B.St. 2:0 (Mysiorski 2)

Kosztowy – GOSiR 0:3 (Kijewski 2, Jochemczyk)

Tabela:

1. GOSiR    2   6    5-0

2. Kosztowy  2    3    2-4

3. Unia B.St.  2   0    1-4

Następnie rozegrano półfinały:

MKS – Unia Kosztowy 0:8 (Gemborys 4, Haładus 2, Trzop, Błaszczyk);

GOSiR – Pogoń 1:1 (Mysiorski – Żurek), rzuty karne 2:1

Mecze o miejsca:

o V miejsce: JUWe – Unia B.St. 2:4 (Kroczek, Kolano – Kasprzyk 2, Kołaciak, Jarnot),

– o III miejsce: MKS – Pogoń 7:1 (Siwek 5, Bielusiak, Kasperczyk – Ścierski)

Finał: GOSiR – Kosztowy 1:1 (Jochemczyk – Gemborys), rzuty karne (rozstrzygnięte w szóstej serii strzałów) 1:2

[singlepic=13106,360,320]

Zwycięska drużyna z Kosztów. Foto: Underek

Najskuteczniejszym strzelcem imprezy został autor 8 goli – Szymon Siwek z MKS-u. Najlepszym bramkarzem wybrano Adriana Brzenka z GOSiR Chełm Śl.

MKS grał w składzie: Dawid Apajewski, Mateusz Musioł, Łukasz Musioł, Adam Kasperczyk, Szymon Siwek, Wojciech Bielecki, Daniel Salomon, Jakub Koczur, Kamil Krzyszkowski, Szymon Bielusiak. Trener: Mirosław Wowro