Już nic nie stoi na przeszkodzie w rozegraniu jutrzejszego meczu 16 kolejki między KS Żory, a MKS Lędziny. Punktualnie o godzinie 17.00 arbiter Adrian Markiewicz (sędzia III-ligowy z Katowic) gwizdnie po raz pierwszy na stadionie przy ul. Wolności 36a.

Czekamy na dobry występ podopiecznych Sebastiana Idczaka w meczu inaugurującym rundę, z rywalem który pod wodzą nowego trenera Marcina Lewandowskiego stanowi sporą niewiadomą, zarówno co do formy, jak i personaliów. Gospodarze – zajmujący na razie 15 miejsce w tabeli z dorobkiem tylko 10 punktów – potrzebują jednak zdobyczy tak niezbędnej w skutecznej walce o utrzymanie, dlatego nie zabraknie im determinacji i woli walki w spotkaniu z MKS-em. My tez jednak mamy swoje atuty i jedziemy do Żor po to, by dobrze rozpocząć rozgrywki.

W innych meczach zagrają:

Jedność – Unia B.St., Wola – Rozwój II, Bełk – GKS II Tychy (wszystkie sob. 17.00), Orzeł – Pogoń przeł. na 15.05.; Studzionka – Krupiński (ndz. 17.00), Orzesze – Kosztowy (ndz. 13.00), Energetyk II – Czarni 3:0 walkower.

W ten weekend zagrają także:

– juniorzy sobota godzina 11.00 w Pawłowicach z Pniówkiem,

– żaki poniedziałek godzina 17.00 w Kobiórze z Leśnikiem (wyjazd godzina 16.15 spod stadionu).