W dniu wczorajszym (tj. 17.07) drużyna MKS-u Lędziny rozegrała swoją pierwszą grę kontrolną przed początkiem nowego sezonu. W wyjazdowym meczu z JUW-e Jaroszowice nasz zespół wygrał z gospodarzami 2:1 (1:1), emocji i dobrego futbolu nie brakowało i mimo, że to tylko gra kontrolna pozytywny wynik cieszy. W lędzińskim zespole szansę pokazania się z dobrej strony otrzymało kilka nowych twarzy,  z czego jeden z nich jest już bliski gry w MKS.

Strzelcami bramek dla MKS-u Lędziny zostali zawodnik testowany oraz Malicki, dla przeciwników gola zdobył Czupryna.

1:0 – Pierwsza bramka zdobyta już na samym początku spotkania, szybka kontra naszego zespołu wyprowadzona środkiem boiska. Testowany, zagrał do Nowickiego ten szybko odgrywa piłkę koledze, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę bramki rywala zdobywa gola. Od samego początku ofensywnie usposobiony testowany był bardzo aktywny, parę minut później po świetnym strzale z dystansu obił poprzeczkę bramki przeciwnika,

1:1 – Rzut wolny dla gospodarzy. Uderzenie na bramkę ręką blokuje obrońca Lędzin, a sędzia bez zastanowienia dyktuje rzut karny. Do karnego podchodzi Czupryna i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobywa wyrównującego gola,

2:1 – Józefus przejmuje piłkę i zagrywa do skrzydła. Nowrocki radzi sobie z obrońcą i dogrywa w pole karne. Tam Kostrzewa uderza na bramkę, lecz jego strzał blokuje obrońca, piłka spada pod nogi Malickiego, a ten końzy akcję pewnym strzałem do pustej bramki.

Ogólny obraz spotkania: w pierwszej połowie mecz był wyrównany, częściej przy piłce byli gospodarze jednak nasz zespół starał się wykorzystywać ten fakt i zagrażać przeciwnikom szybkimi kontrami. Parę świetnych interwencji w Lędzińskiej bramce zaliczył Kuchta ratując zespół od straty gola. W drugiej połowie wyraźnie naznaczyła się przewaga MKS-u, piłkarze z Lędzin częściej atakowali i lepiej radzili sobie w środkowej części boiska. Dobrze w bramce przeciwnika spisywał się również Kwiatkowski, który dwukrotnie w sytuacji sam na sam z naszymi zawodnikami wyszedł obronną ręką. Zespół pokazał się z dobrej strony, zmiany w drugiej połowie meczu wzmocniły drużynę oraz poprawiły jakość gry.

MKS Lędziny wystąpił w następującym składzie: Kuchta (Apajewski) – Kut, Mikolasz (Ingram), Krakowiak, M.Nagi, Józefus, testowany (Kostrzewa), testowany (Malicki), testowany, Zygma (Gardawski), Nowicki (Nowrocki).

JUW-e Jaroszowice: Bronkowski (Kwiatkowski) – Haśnik (J.Woźniak), Banaś, Roszak (Błąkała), Rafał Kaczmarczyk, Sz.Woźniak, Robert Kaczmarczyk (Giza), Czupryna (Szewczyk), Potoczny, Puto, Frąckowiak (Malcharek).

W najbliższą sobotę, tj. 20 lipca o godzinie 11.00 MKS na własnym boisku przy ul. Stadionowej zmierzy się z Niwami Brudzowice!