Od godziny 15.30 w Mikołowie MKS podejmował miejscowego Orła. Dziś redakcja odpoczywała i jakiekolwiek wieści z Mikołowa, przekazywaliśmy poprzez studio na Hołdynowie. Wieści są pomyślne, bowiem MKS pewnie zwyciężył aż 4:1! Lędzinianie wyprowadzając dziś bardzo groźne kontry odnieśli efektowne i zasłużone zwycięstwo. W efekcie podnosimy się w tabeli i utrzymujemy kontakt z zajmującą trzecie miejsce Unią Bieruń.

W pierwszych 45 minutach MKS zdobył dwa gole. Pierwszego już w 3 minucie, a jego autorem okazał się Łukasz Gardawski, który pierwszy raz po powrocie do Lędzin z Imielina, trafił do siatki rywali uderzając wślizgiem w długi róg i wykorzystując tym samym podanie Kostrzewy. 2:0 zrobiło się w 26 minucie, bowiem do siatki rywali trafił Kapela, który po prostopadłym podaniu Gadaja ograł bramkarza i trafił do siatki.

Gracze Orła mogli szybko odpowiedzieć, bowiem w 30 minucie gry arbiter podyktował rzut karny. Łukasz Gąsior obronił jednak to uderzenie odbijając piłkę w lewą stronę, a dobrą formę potwierdził w końcówce pierwszej połowy fantastycznie broniąc uderzenie z rzutu wolnego, które po rykoszecie zmierzało w okienko jego bramki.

Gospodarze dopięli swego na początku drugiej połowy, przy pierwszym trafieniu do siatki arbiter odgwizdał spalonego, lecz po 120 sekundach uderzenie głową Rafała Łacha po rękach Gąsiora i jest 1:2. MKS odpowiedział w 61 minucie golem Gardawskiego z rzutu karnego podyktowanego za faul na Kostrzewie, a w ostatnich sekundach meczu po składnej akcji całego zespołu Kapela po raz drugi umieścił piłkę w siatce gospodarzy, ponownie mijając bramkarza gospodarzy. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z obrońców (w 85 minucie).

MKS: Ł.Gąsior, Skutela, Bednarek, M.Roszak, Idczak, Gadaj (Śliwa 50), Gardawski (Janik 90), N.Nagi (Ingram 46), Karlik, G.Kostrzewa (Stworzyjan 60), Kapela

żółte kartki: Gadaj, Gąsior

W pozostałych meczach 11 kolejki:

Krupiński – Sokół Wola 8:1 (3:0) J.Biedrzycki 6, Habor 9, Winkler 44, 47, 87,  Styczeń 70, K.Biedrzycki 75, Świenty 90 – Pukas 60

Kosztowy – GKS II 2:1 (0:1) Bruź 73, Wlazło 78 – Bizacki 28

Pogoń – Czarni 2:1 (2:0) Samek 9, Grabowski 18 – Paliczka 83

Orzesze – Unia B.St. 0:2 (0:2) Zuga 22, Pyrlik 37

Studzionka – Rozwój II 4:0 (3:0) Adamek 27, Ł.Czerwiński 40k., 45, Spyra 83

Bełk – Jedność 3:2 (1:0) Bysiec, Drapacz, Święty – Gawiński, Cichecki

Energetyk II – KS Żory 5:3 (4:1) Kasprzyk 2, Olczak, Bałuszyński, Bujnowski – Pudełko 2, Adaszek