W minioną niedzielę (13.10.) rezerwy MKS-u Lędziny pewnie poszły po swoje i zgarnęły 3 punkty. Mecz z LKS Mizerów pozwolił wykazać się zawodnikom, którzy do tej pory dostawali mniej szans i czasu do pokazania się na boisku. Nasze rezerwy wygrały pewnie na własnym terenie 4:1 (3:1) nie zostawiając złudzeń na wygraną zespołowi, choć trzeba przyznać że rywale dzielnie walczyli o korzystny wynik.

Na początek kilka słów wyjaśnienia odnośnie meczu z Czułowianką Tychy z 29.09.:

„Komisja ds. Rozgrywek i Komisja Dyscypliny informuje, że wpłynęło odwołanie drużyny MKS Lędziny odnośnie do weryfikacji zawodów MKS II Lędziny – Czułowianka Tychy (na boisku 4:2 dla MKS II) z dnia 29.09.19. oraz kary finansowej (Kom.25/2019)”.

Powyższe kary zostały nałożone w dniu 03.10.2019 r. ze względu na występ zawodnika Łukasza Buchały w wymiarze minut przekraczającym dopuszczalny wymiar (jak wynika z systemu extranet: 90 minut w meczu juniorów z LKS Gardawice, a także 90 minut w meczu b klasy z Czułowianką właśnie). Zarząd MKS-u złożył stosowne odwołanie argumentując, iż w/w zawodnik wystapił w obu spotkaniach w dopuszczalnym wymiarze czasu, przedstawiając stosowne dowody.

Ze względu na toczące się postępowanie wyjaśniające i dyscyplinarne weryfikacja n/w zawodów została wstrzymana:
Klasa B 29.09.19. MKS II Lędziny – Czułowianka Tychy,
III liga okręgowa A 1  28.09.19. MKS Lędziny – LKS Gardawice,

Czekamy zatem na rozstrzygnięcie, które powinno nastąpić zapewne 24.10.

Wróćmy tymczasem do relacji.

Pewnie wchodzimy w mecz, a pierwszego gola przynosi nam mocna wrzutka z rzutu rożnego wykonana przez Czudaja, a Nowrocki dokłada nogę i zdobywa gola. Gol na 2:0, to szybki kontratak spod własnej bramki, Orzegowski zagrywa między obrońców do wbiegającego w pole karne Mielca, ten uderza w prawą stronę bramki tuż przy słupku. Na 3:0 strzela Iciek, a piłkę do pustej bramki wystawił mu Orzegowski, asystując w tym spotkaniu po raz drugi. Po szybkim objęciu prowadzenia zawodnicy nieco zaspali, a błąd popełnił środkowy defensor naszych rezerw, po którym Koźmiński uderza z 16 metra tuż przy słupku. W końcówce pierwszej połowy Czudaj uderza w poprzeczkę bramki przeciwnika. Druga połowa na zero z tyłu, a czwartą bramkę dokłada skuteczny w tej rundzie Adamus. Wrzutka wracającego do gry po kontuzji Majera z rzutu wolnego, a Adamus uderza głową w lewe okno bramki przeciwnika nie dając szans bramkarzowi.

Skład rezerw prezentował się następująco: Apajewski – Mielec (Adamus 46), Urbańczyk, Buchała, Giza, Dominiec, P.Czudaj (Zagórski 83), Nowrocki, R.Stencel (S.Krakowiak 60), Orzegowski (D.Stencel 88), Iciek (M.Majer 70).

Gole dla rezerw zdobywali: Nowrocki 13, Mielec 15, Iciek 24, Adamus 86

Pozostałe wyniki 8 kolejki (12.10-13.10): LKS Wisła Mała 2:4 AKS Nadwiślan Góra, Czarni Piasek 1:1 Czułowianka Tychy, UKS Warszowice 1:11 LKS II Goczałkowice, Unia Bieruń Stary 2:2 LKS Gardawice

W ostatniej kolejce tej rundy nasz drugi zespół rozegra ważne spotkanie wyjazdowe z LKS Gardawice, który świetnie sobie radzi w tym sezonie (m.in remis z Bieruniem Starym) i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Mecz odbędzie się w sobotę (tj. 19.10) o 15:00.