W dniu jutrzejszym (07.10) o godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie 9 kolejki HAIZ IV ligi, pomiędzy MKS Lędziny, a LKS Czaniec. Pilnie potrzebujący punktów MKS, poszuka ich w pojedynku z LKS Czaniec, który zajmuje IX miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów (za trzy zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki).

MKS już pod wodzą Adriana Napierały uległ w miniony weekend w Czechowicach-Dziedzicach rezerwom Podbeskidzia 1:2. Dorobek 4 punktów jest mizerny i w każdym spotkaniu należy szukać jakichkolwiek zdobyczy, tabela jest jeszcze na tyle spłaszczona, a poziom ligi wyrównany, że jedno – dwa zwycięstwa mogłyby radykalnie poprawić sytuację zespołu. Powoli poprawia się sytuacja kadrowa, po pauzie kartkowej do gry powraca Mateusz Roszak, coraz bliżej powrotu do gry po urazach są Grzegorz Bednarek, czy Artur Kamiński. Lekkie problemy sygnalizowali w tygodniu Marcin Szczurek oraz Jakub Sobczak, ale miejmy nadzieję, iż będą do dyspozycji trenera Napierały.

Zespół z Czańca to czołowa ekipa grupy II poprzedniego sezonu i choć, jak na razie plasuje się w środku tabeli, to wydaje się, iż zajmowane miejsce nie odzwierciedla w pełni potencjału drużyny Macieja Żaka.

Latem bieżącego roku z zespołu LKS-u odeszli Konrad Kawaler (Orzeł Ryczów), Bartosz Woźniak (Spójnia Landek) oraz Tomasz Kaleta.

Natomiast kadrę LKS-u zasilili: Karol Lewandowski (Spójnia Landek), Wojciech Wilczek (Orzeł Piaski Wielkie), Krystian Kozieł (Iskra Klecza Dolna), Patryk Marczyński (Beskid Andrychów) i Jakub Zaremba (Beskid Andrychów).

Skład LKS-u Czaniec z przegranego 0:4 meczu z GKS Radziechowy-Wieprz z 30.09 br.: Majda – Marczyński (46′ Grabski), Waligóra, Jurczak, Borak, Nazdryn-Platnitski, Świerczyński, T.Kozioł (70′ Zaręba), Palarczyk (80′ Papież), P.Kozioł, Wilczek (60′ Lewandowski).

Zapowiada się ciekawe widowisko, a przypomnijmy, że ubiegłym sezonie oba zespoły mierzyły się dwukrotnie: w Lędzinach goście zwyciężyli 1:0, natomiast w Czańcu padł remis 2:2. Wtedy to lędzinianie pokazali charakter i determinację, doprowadzając ze stanu 0:2 do remisu 2:2. Oczekujemy, iż walki i charakteru jutro nie zabraknie, a czy pozwoli to na zdobycie punktów, przekonamy się jutro przed 17.00.

Pauzy kartkowe: Tomasz Kozioł, Piotr Świerczyński (LKS Czaniec).

Spotkanie poprowadzi jako arbiter główny Szymon Janicki (Piekary Śląskie), na liniach asystować będą: Dawid Walicki, Andrzej Zawiślak.

Serdecznie zapraszamy na jutrzejszy mecz! Wsparcie kibiców i liczna obecność mogą i powinny być atutem MKS-u Lędziny!