W najbliższą sobotę, tj. 5 października, o godzinie 16.00 MKS Lędziny rozpocznie spotkanie w ramach 10 kolejki klasy okręgowej z GKS II Tychy, który po mocnym początku rozgrywek, ostatnio nieco spuścił z tonu, co nie znaczy jednak, że nie będzie trudnym rywalem.

Zeszłotygodniowa porażka tyszan z Energetykiem II Rybnik 0:3 wydaje się być bardziej prezentacją siły wicelidera tabeli, niż słabości najbliższego rywala MKS-u. Wystarczyło spojrzeć na skład zespołu Piotra Mrozka: Budka – Krajanowski (46. Jędryka), Niewiadomski, Kołodziejski, Łęszczak – Szczęsny (46. Imiela), Lisowski Ż, Gąsior, Czupryna, Bizacki (70. Matusz) – Dzięgielewski (40. Flis). Po zatrudnieniu Jana Żurka, trener Mrozek może skupić się już na przygotowaniu tyskiej drużyny rezerw do rywalizacji w Lędzinach.

Pierwszy zespół GKS-u w niedzielę o godzinie 12.15 zagra z GKS Bełchatów dlatego wydaje się, iż należy spodziewać się pewnego wsparcia dla rezerw i ich skład winien być zgoła silniejszy, aniżeli w środowym sparingu z Leśnikiem Kobiór (zwycięskim 5:1 po golach Bilińskiego x2, Pawełczyka, Matusza oraz Wysockiego). Tym razem tyszanie grali w składzie: Tkacz – Holewa, Wolak, Krzczuk, Marcin Grzybek – Szewczyk, Biliński, Koczy, Matusz, Szlosarek – Wysocki. II Połowa: Tkacz – Jędryka, Niewiadomski, Krzczuk, Białas – Szewczyk, Biliński, Bielawski, Pawełczyk, Marcin Grzybek – Wysocki.

Jak więc widać, rozbieżności kadrowe między ostatnim meczem ligowym, a pojedynkiem kontrolnym są spore i naprawdę trudno przewidzieć, kogo zobaczymy na murawie w Lędzinach w tyskich barwach.

MKS po wygranych ze Strażakiem i Sokołem Wola liczy na podtrzymanie dobrej passy w kolejnym domowym spotkaniu. Bełk oraz Energetyk II nie próżnują, dlatego w drugiej części jesieni regularne zdobywanie punktów będzie bardzo ważne. MKS ma dobre wspomnienia  z zeszłego sezonu, kiedy to w Tychach wygrał 2:0 (gole Gadaja i Kapeli), natomiast w Lędzinach zwyciężył 1:0 (gol Kostrzewy). Kolejny rozdział historii pojedynków lędzińsko-tyskich zostanie napisany już w sobotę.

Spotkanie poprowadzi Adam Machwic z Katowic.