W dniu 4 marca br., w wieku 76 lat zmarł Zymunt Hanusik – znamienity sportowiec, przed laty związany z sekcją kolarską Górnika Lędziny. Lędzińscy kibice kojarzą Zygmunta Hanusika zapewne nie tylko ze wspaniałych występów kolarskich, ale i z monografii lędzińskiego sportu (autorstwa M.Leszczyk,a J.Koniecznego i D.Dyrdy), w której to zasłużenie poświęcono mu odrębny rozdział.

Zygmunt Hanusik urodził się 28 lutego 1945 roku w Tychach, a konkretnie w dzielnicy Wartogłowiec. Zmarł 4 marca 2021 roku w Katowicach. To polski kolarz, olimpijczyk z Meksyku 1968 roku. W latach 1960-1978, jako zawodnik, reprezentował barwy klubu Górnik Lędziny, później będąc także jego trenerem. Karierę zakończył w Polonii Łaziska Górne. To też uczestnik Wyścigu Pokoju, mistrzostw świata.

Mistrz Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego w roku 1970 i brązowy medalista z roku 1972 roku. Zwycięzca wyścigu Dookoła Algierii w roku 1970 i Tour du Loir et Cher w roku 1972.

W szpitalu w katowickim Ochojcu zmarł na zawał serca.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Klubu MKS Lędziny rodzinie zmarłego składa najszczersze kondolencje!