Burzliwa debata zamiast spokojnego konsumowania odniesionego sukcesu – oto jak wyglądało Walne Zebranie Członków Klubu MKS Lędziny, które odbyło się 23 czerwca w siedzibie klubu. Takie podejście pokazuje, że kilkunastoosobowej ekipie z Mirosławem Szyndlarem na czele zależy na tym, by klub rozwijał się harmonijnie, nawet jeśli w niektórych kwestiach wizje przyszłości nieco się różnią.
Najważniejszym punktem zebrania był wybór nowych członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, dokonany na skutek rezygnacji ze swoich funkcji: Michała Gadaja, Malwiny Guzik i Przemysława Warelisa.
Ostatecznie, Walne Zebranie podjęło uchwały o powołaniu na stanowiska: Wiceprezesa Zarządu d/s Finansowych Mariusza Luberdy, Wiceprezesa d/s Organizacyjno-Sportowych Marcina Podleśnego oraz Członka Zarządu Roberta Bojdysa. Wraz z Prezesem Mirosławem Szyndlarem oraz Członkiem Zarządu Markiem Bromboszczem stanowią aktualny, 5-osobowy skład Zarządu.
W miejsce Marcina Podleśnego składającego rezygnację z członka Komisji Rewizyjnej (nie ma możliwości łączenia obu funkcji), powołany został ustępujący Wiceprezes Przemysław Warelis, który zadeklarował swoje wsparcie dla Zarządu oraz dalsze działania na rzecz Klubu. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej pozostał Piotr Czerniak, a jej członkiem Marcin Kubasiak.
Oprócz ożywionej dyskusji nad kandydaturami do Zarządu, przyczynami rezygnacji członków Zarządu (ich przyjęcie nie było oczywiste i jednogłośne) pojawiały się tematy dotyczące infrastruktury oraz wymagań stawianych przed IV-ligowym już MKS-em. Niemałe emocje wzbudziły też kwestie ewentualnych składek członkowskich. Tę sprawę odłożono jednak na któreś z kolejnych zgromadzeń jako budzącą póki co za wiele kontrowersji.