Niedzielne spotkanie w B-klasie przyniosło naszym rezerwom ważne zwycięstwo. Co prawda w nienajlepszym stylu jednak z dobrym wynikiem zdobywamy 3 punkty. Po bramkach Morksa i Adamusa, Lędzińskie rezerwy wygrywają na własnym terenie 2:0 (1:0) z przyjezdnymi z Warszowic. 

Przebieg meczu:

– spotkanie nie obfitowało w wiele składnych akcji, to goście pierwsi oddali groźny strzał, jednak piłka mija prawy słupek naszej bramki,

– małą niemoc w ataku przełamuje Morks, stały fragment gry z prawej strony boiska, nasz pomocnik popisuje się pięknym uderzeniem na dłuższy słupek w samo okienko bramki gości !

– stałe fragmenty gry były receptom na dzisiejsze spotkanie, kolejny rzut wolny tym razem z lewej strony boiska z okolic 25 metra, Majer uderza, jednak piłka obija lewy słupek bramki !

–  druga połowa i odważniejsze podejście Warszowic do odrabiania strat, akcja lewą stroną boiska, piłka między obrońców i napastnik przyjezdnych staje oko w oko z Hamerlą, jednak jego uderzenie nie trafia nawet w światło bramki,

– parę minut później ten sam błąd w naszej defensywie wykorzystują Warszowice i napastnik gości staje przed szansą rehabilitacji za zmarnowaną sytuację, lecz i tą akcję kończy niefortunnie uderzając wprost w Hamerlę !

– niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w tym przypadku, Wasyl dostaje piłkę na 16 metr i mocno uderza, bramkarz wypluwa piłkę, a obrońca gości zwleka z asekuracją, Adamus wykorzystuje błąd defensywy i uderza pięknym wolejem w lewe okno bramki !

– niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego Warszowic, w ostatniej chwili piłkę nad poprzeczką przenosi Hamerla,

– swoją szansę na podwyższenie wyniku miał Adamus, ale bramkarz gości pewnie interweniuje nie dając mu się przejść,

– Gaweł z prawego skrzydła dogrywa na 16 metr do Kuzaka, jednak jego uderzenie blokuje obrońca Warszowic,

Warto odnotować debiut w podstawowej jedenastce Hamerli. Dobrą zmianę dał Adamus, który po wejściu na murawę zdobył gola. Ważne zwycięstwo dające kolejne 3 punkty i mecz na zero z tyłu dodający pewności siebie w kontekście kolejnych spotkań. Mimo niełatwego spotkania potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wykorzystując m.in stałe fragmenty gry oraz indywidualne umiejętności naszych zawodników.

MKS II Lędziny 2:0 (1:0) UKS Warszowice

Strzelcy: Morks 30’⚽, Adamus 54’⚽

kartki:

-żółta: Rozmus 2′, Adamus 59′

-czerwona: Smaza (po dwóch żółtych 7′ i 88′)

Rezerwy MKS’u Lędziny wystąpiły w następującym składzie:

MKS II: Hamerla – Rozmus, Urbańczyk, Smaza, Jacek, Kuzak (🔁73′ Czudaj), Wasyl, Majer (🔁90+1′ Kosiba), Gierczak (🔁46′ Adamus), Morks (🔁62′ Gaweł), Spyra (🔁76′ Haba).

Trener: Zbigniew Janik

W innych meczach 6 kolejki (25-26 września):

Czarni Piasek 3:0 LKS Mizerów,

Czułowianka Tychy 3:5 Gol Bieruń,

Niepokorni Orzesze 3:1 Pniówek II Pawłowice,

LKS II Wisła Wielka 4:1 LKS II Gardawice,

LKS Wisła Mała 2:2 Nadwiślan Góra,

Fortuna Wyry – pauza

W następnej kolejce nasza dwójka zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Nadwiślanem Góra. Mecz odbędzie się w sobotę (tj. 2 październik) o godzinie 16:00.