W sezonie 2016/2017 oprócz zespołu występującego w rozgrywkach IV ligi, drużynę MKS-u będą w rozgrywkach Podokręgu reprezentować zespoły młodzieżowe trampkarzy C1 (rocznik 2002 i młodsi, trener Mirosław Wowro), młodzików młodszych D2 (rocznik 2005 i młodsi, trener Marcin Woźny), orlików E1 (rocznik 2006 i młodsi, trener Marcin Woźny) oraz żaków F1 (rocznik 2008 i młodsi, trener Ryszard Wowro). Do rozgrywek tyskiej b klasy po raz pierwszy od wielu lat zgłoszone zostały także rezerwy, których prowadzenia podjął się trener Kazimierz Rozmysłowski.

Terminarz rezerw poznamy do piątku 5 sierpnia, inauguracja rozgrywek prawdopodobnie już 20 sierpnia. Plan treningów i szczegółowe informacje dotyczące zespołów będziemy publikować na bieżąco. Z uwagi na fakt zgłoszenia rezerw, w tym roku nie zgłoszono zespołów juniorskich do rozgrywek. Przypominamy, że w zespole rezerw mogą grać zawodnicy, którzy ukończyli 16 rok życia, dlatego najmłodsi piłkarze tej drużyny to Ci którzy urodzili się w pierwszej połowie 2000 r.

Zamysłem jest to, aby w zespole rezerw występowali piłkarze nie mieszczący się w kadrze I zespołu oraz juniorzy, zwłaszcza z roczników 1998 i 1999, dla których – z uwagi na obawy o liczebność kadry i problemy kadrowe, jakie dotykały zespół w minionym sezonie – nie zgłoszono do rozgrywek III ligi tysko-bielskiej juniorów młodszych.

W rozgrywkach b klasy wystąpi 14 zespołów, co oznacza 13 spotkań do rozegrania jesienią. Do 12 zespołów dla których opracowano pierwszą wersję terminarza, oprócz MKS-u, w terminie późniejszym zgłosiły się także rezerwy ZET Tychy.