Po średnio udanym wyjeździe do Goczałkowic MKS wraca na Stadionową. Do Lędzin przyjeżdżają rezerwy pierwszoligowca – Rozwoju Katowice. Zarówno pierwsza drużyna katowiczan, jak i jej rezerwy spisują się na wiosnę wybornie. Team-Idczak będzie musiał wejść na najwyższe obroty, by pokonać ekipę, która w marcowych meczach zgarnęła komplet punktów. Cała 19. kolejka gra równocześnie – w sobotę o 16:00.

Górnik 09, Podlesianka, Unia Bieruń – oto kolekcja skalpów zgarnięta dotychczas przez kolejnego rywala Lędzin. OK, nie są to drużyny z absolutnego topu, ale imponuje regularność, z jaką Rozwój II punktuje. I gra do końca, bo zwycięstwo 4:3 na Podlesiu wyszarpane zostało już w doliczonym czasie gry II połowy.
MKS jeszcze nie wypracował kilerskiego instynku, a Goczałkowice po raz wtóry skutecznie napchały piachu w trybiki lędzińskiej maszynki. Nie czas jednak pastwić się nad Matyskiem i spółką. Przyjazd do Lędzin nieco mocniejszej ekipy może być dla MKS paradoksalnie zbawienny, bo wreszcie ktoś zechce z nimi „grać w piłkę”.
A zatem po goczałkowickiej delikatnej „awarii” wszystko nadal pozostaje w nogach i… głowach lędzińskich goleadorów. Wobec znakomitej postawy Łąki margines błędu mocno się zawęża. Rozwój II da się pokonać. MKS udowodnił to na jesieni wygrywając wtedy 1:0 ze składem złożonym w większości z pierwszoligowców.
Mając na uwadze sobotni (12.00) mecz I ligi z Zawiszą Bydgoszcz trudno stwierdzić, czy do Lędzin przyjedzie tak samo silna drużyna, mając jednak na uwadze szeroką, wyrównaną kadrę I-ligowca, jest to wysoce prawdopodobne. W drużynie gospodarzy kartek brak, do meczu przystąpi zatem prawdopodobnie optymalna jedenastka. W Rozwoju z powodu czerwonej kartki otrzymanej w meczu z Unią Bieruń Stary nie zagra Łukasz Kopczyk.

Mecz poprowadzi sędzia Michał Zając z Sosnowca.

Jestem Tymek, 5-miesięczny rozrabiaka. Ale ten błysk w moim oku nie jest tego dowodem! To dowód na to, że mam SIATKÓWCZAKA czyli nowotwór z��ośliwy oka! Pomóż mi go zwalczyć. Ratunki

Przypominamy, że w trakcie spotkania będzie można wesprzeć datkiem półrocznego Tymona Palczarskiego, dla którego wolontariusze akcji „Nie śpimy-pomagamy” zbierać będą środki na sfinansowanie leczenia nowotworu złośliwego – siatkówczaka oraz kosztownej chemioterapii. Można będzie zakupić gadżety przygotowane przez wolontariuszy Akcji oraz dostarczyć zbierane na rzecz Tymona plastikowe nakrętki, do czego zachęcamy!

FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI (2)