Czy to nam się podoba, czy też nie, dopóki MKS będzie liderem każdy kolejny rywal będzie podchodził do spotkania z drużyną Sebastiana Idczaka podwójnie zmobilizowany. I tak będzie w sobotę (19 września) o godzinie 16.00, kiedy to MKS podejmie Podlesiankę Katowice, z którą to w ostatnich latach rywalizowaliśmy wyłącznie w sparingach.

Latem 2014 r., co przypomina oficjalny portal Podlesianki przegraliśmy 2:4, ale wszyscy też pamiętają wspaniałą wygraną 4:1 z 24 lipca 2013 r., kiedy to trenerem MKS był Sebastian Idczak, a MKS przygotowywał się do sezonu w którym walczył z LKS Bełk o awans do IV ligi. Wspomnienia i statystyki nie grają jednak, a o rezultacie sobotniego pojedynku zadecyduje dyspozycja dnia. Żaden rezultat nie jest wykluczony, bowiem forma obu zespołów zwyżkuje, a goście którzy słabo rozpoczęli sezon, wyraźnie z meczu na mecz się rozkręcają. Oba zespoły zwycięsko wyszły z ostatnich trzech spotkań i będą chciały kontynuować swoją passę. Spadkowicz z IV ligi pod wodzą trenera Krystiana Odrobińskiego, w składzie m.in. z byłym piłkarzem MKS-u Rafałem Dąbrowskim, postawi podopiecznym trenera Idczaka trudne warunki, co jest gwarancją ciekawego pojedynku.

Z nadzieję na dobry mecz, zakończony – pomimo wszystko dobrym rezultatem dla MKS, zapraszamy na Stadionową 1 w sobotnie popołudnie.

W zespole gości zabraknie Sebastiana Bubrowskiego (pauza kartkowa).

Spotkanie poprowadzi Marek Serwaczak z Zabrza.

Zespoły młodzieżowe zagrają w następujących terminach:

Młodziki (czwartek, 17 września): MKS – JUWe Jaroszowice 10:0 (bramki: Gierczak 56,58, Bierut 7,48, Szewczyk 24,45, Bobla 38, Kołodziej 29, Stasiński 17,47),

MKS: Kupczyk – Bierut, Bobla, Czerwieński, Gierczak, Kołodziej, Larysz, Stasiński, Szewczyk oraz Jamrozy, Niesyto, Włosiński.

Trampkarze (sobota, 19 września): MKS – Drzewiarz Jasienica 2:2 (Niemiec, Brzezina);

Orliki (niedziela, 20 września): Pniówek – MKS (godz. 9.00),

Juniorzy (niedziela, 20 września): MKS – BTS Rekord Bielsko-Biała 1:4 (Giza).