Kolejnym sprawdzianem formy piłkarzy Sebastiana Idczaka był rozegrany w dniu dzisiejszym w Chełmku mecz kontrolny z Pogonią Imielin. Sparingowa gra z zespołem trenera Marka  Franczuka zakończyła się zwycięstwem MKS-u 5:1 (2:0). Można więc śmiało stwierdzić, że nasi piłkarze skutecznie zrewanżowali się sąsiadom zza miedzy za minimalną porażkę w niedawnym Memoriale im. Jasińskiego.

Dwa otwierające rezultat gole zdobył dziś najskuteczniejszy strzelec tamtej imprezy, tj. Dawid Wróblewski, potwierdzając swoją dobrą formę, natomiast trzeciego i czwartego dołożył Norbert Stworzyjan. Piątą bramkę – wieńczącą strzeleckie popisy – zdobył Mateusz Roszak.

Wróblewski rozwiązał worek z bramkami po zagraniu Śliwy mijając bramkarza i trafiając do pustej bramki. Podwyższył po rzucie rożnym wykonanym przez Stworzyjana i zgraniu głową Roszaka. Główka z 5 metrów ustaliła wynik pierwszej połowy.

Po zmianie strony Wojtaszak trafił z wolnego z 18 metrów, ale na kontaktowego gola lędzinianie odpowiedzieli trafieniami Stworzyjana. Najpierw po zagraniu Kapeli strzelił z 16 metra w długi róg, a następnie trafił w krótki róg. Pieczęć na zwycięstwie postawił Roszak, który po wrzutce z rogu wykonanego przez Śliwę i odegraniu Gadaja z metra dopełnił formalności.

– Przy wyniku 4:1 okazje bramkowe mieli: Karlik, ale trafił w poprzeczkę, Kapela, ale rywale wybili piłkę z linii bramkowej i Wróblewski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam – wyliczył Sebastian Idczak. – Brakowało nam: Kozłowskiego leczącego uraz, Gąsiora, który jest chory i Uniejewskiego będącego w pracy.”

Za www.sportowasilesia.com

MKS: Maciejowski, Bednarek, Roszak, Sopelewski, Ingram, Karlik, Śliwa, Gadaj, Wróblewski, Stworzyjan, Kostrzewa oraz Szymoniak, Kapela.

Pogoń: Tworuszka, Pacwa, Polarz, Synowiec, Keler, Michalski, Samek, Gardawski, Wojtaszak, G.Cuber, Kołodziejczyk oraz Malina, Cisoń, Pastuszka.

W sobotę (tj. 15 lutego) MKS o godzinie 13.30 na Kostuchnie zmierzy się z Podlesianką Katowice.