Weekend 27-28 sierpnia przynosi dwa spotkania z udziałem zespołów MKS-u. Pierwsza drużyna wyjeżdża w ramach 4 kolejki rozgrywek IV ligi do Jasienicy (początek spotkania w sobotę o 17.00), natomiast w niedzielę rezerwy o godzinie 11.00 podejmą u siebie LKS II Goczałkowice.

Początek pierwszego w najnowszej historii Klubu spotkania z Drzewiarzem w sobotę o godzinie 17.00. Nie jest mi wiadomym, abyśmy kiedyś rywalizowali z tym rywalem w ramach jednych rozgrywek. Cieszy fakt, iż stabilizuje się sytuacja kadrowa, do dyspozycji trenera Sebastiana Idczaka będą już Szymon Kwiatkowski oraz Damian Wilczkiewicz. Zabraknie wciąż Adama Matei.

Nasz zespół czeka trudne zadanie, bowiem drużyna trenera Wojciecha Jarosza należy do ścisłej czołówki ligi (IV miejsce w sezonie 2015/2016, II miejsce w rozgrywkach 2014/2015), a w obecnym sezonie odniosła komplet zwycięstw, ostatnio pokonując 1:0 Beskid Skoczów po golu Adama Kozielskiego. Dla Klubu założonego w 1954 r. jest to szósty sezon na poziomie IV ligi, po awansie wywalczonym w rozgrywkach 2011/2012. W pierwszym sezonie po awansie Drzewiarz wywalczył VII miejsce, a w kolejnym ukończył rozgrywki na X miejscu. Widać więc stały i regularny progres w kontekście występów rywali na IV-ligowym froncie.

Jak spisze się MKS na tle wymagającego rywala?

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Arkadiusz Szymczak, Robert Reguła, Adam Machwic.