Niefortunnie zakończył się czwartkowy mecz rezerw MKS’u Lędziny z wiceliderem Tyskiej B-klasy – Fortuną Wyry. Nasi piłkarze przegrali na wyjeździe aż 0:5 (0:2) i wrócili do Lędzin bez punktów. 

Pięć – tyle goli straciliśmy w jednym meczu 24 kolejki, to tyle samo co w 5 ostatnich meczach łącznie. Mimo skutecznej defensywy i dobrej gry od początku rundy rewanżowej, nie udało się znaleźć sposobu na Fortunę Wyry, która na własnym boisku pokazuje klasę i pewnie zwycięża.

Przebieg meczu:

0:1 – kontratak Fortuny, napastnik gospodarzy uderza z „czuba” tuż pod poprzeczkę,

0:2 – wrzutka z prawej strony, uderzenie głową przed siebie wypluwa bramkarz, a napastnik dobija po ziemi tuż przy prawym słupku,

0:3 – niespodziewany centro-strzał, który wpada w samo „okienko” naszej bramki,

0:4 – napastnik Fortuny radzi sobie z naszą defensywą i płaskim strzałem zdobywa gola, piłka po rękach bramkarza wpada do bramki,

0:5 – długa piłka za plecy obrońców, napastnik „kładzie” naszego golkipera i uderza do pustej bramki.

MKS II Lędziny 0:5 (0:2) Fortuna Wyry

Strzelcy: Łach 32’⚽, 45+1’⚽, 76’⚽, 88’⚽, Kozok 55’⚽.

-kartki:

żółta: Gaweł 71′ – Białoń 63′.

MKS II: Apajewski – Smaza (🔁55′ Gaweł), Urbańczyk, Woźniak, Giza, Dominiec (C), Janik (🔁75′ Kuzak), Czudaj (🔁65′ Majer), Drążek, Krakowiak, Adamus.

W innych meczach 24 kolejki (03.06):

UKS Warszowice 1:4 Czułowianka Tychy,

LKS II Goczałkowice 6:1 Tysovia Tychy,

Gol Bieruń 4:3 Niepokorni Orzesze,

LKS Mizerów 2:4 Pniówek II Pawłowice,

LKS Wisła Mała 1:2 Nadwiślan Góra,

Czarni Piasek 8:3 LKS II Gardawice,

GTS II Bojszowy – pauza

W następnej czyli 25 kolejce (tj. 05-06.06) Tyskiej B-klasy zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu z Czułowianką Tychy. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00 w Tychach. Rozpędzona Czułowianka świetnie radzi sobie w rundzie rewanżowej, a więc przed naszymi piłkarzami kolejne trudne starcie. W zeszłej rundzie ulegliśmy rywalom na własnej murawie 2:3.