Na dzień jutrzejszy, tj. 31 października, zaplanowano 13 kolejkę spotkań w grupie I klasy okręgowej, w ramach której MKS w Chorzowie o godzinie 13.00 zagra z miejscowym Wyzwoleniem (4 miejsce w ligowej tabeli). Spotkanie odbędzie się na boisku przy ul. Lompy 10a. Sięgając w historię ostatnich 20 lat, bojów z AKS Wyzwolenie nie odnotowaliśmy, dlatego sobotni wyjazd należy uznać za swoistą „randkę w ciemno”.

Zespół Wyzwolenia to drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła 4 miejsce w II grupie „Okręgówki”, z której przed obecnym sezonem została przeniesiona do grupy I. W latach 2008-2014 występował natomiast na szczeblu IV Ligi.

Wyzwolenie ostatnich spotkań na swoim boisku nie może zaliczyć do udanych (poza wygraną z Unią B.St.), zanotowało porażki z LKS Goczałkowice i Podlesianką oraz remis z AKS Mikołów, piłkarze z Chorzowa powetowali sobie jednak straty na wyjazdach zwyciężając z Górnikiem 09, czy Rozwojem II. Rywale zgromadzili na swoim koncie 24 punkty, i po porażce MKS-u z LKS Łąka, zmniejszyli dystans dzielący oba zespoły do 5 punktów.

W MKS-ie nikt nie pauzuje za kartki, do dyspozycji trenera Idczaka będą już Dawid Karlik i Damian Sitek. W zespole, którego trenerem jest Grzegorz Wagner (były piłkarz Ruchu Chorzów, GKS Bełchatów, Sokoła Tychy, 215 występów i gole w ekstraklasie), zabraknie pokutującego drugi mecz za czerwoną kartkę Roberta Brzęczka.

Mecz poprowadzi Aneta Kowalska z Zabrza.

W weekend zagrają też drużyny młodzieżowe:

Orliki: Pniówek – MKS 2:14 (Musioł 3, Jałowy 3, Szweda 4, Firlej 4)

Juniorzy młodsi: MKS – GKS Tychy 0:5.

W dniu wczorajszym młodziki MKS okazali się lepsi od GOSiR Chełm Śląski zwyciężając 3:1 (bramki Paweł Bierut 8 min., Arkadiusz Bobla 24 min., Daniel Ścierski 43 min.).

MKS: Kupczyk – Bierut, Bobla, Czerwieński, Gierczak, Kołodziej, Larysz, Ścierski, Szewczyk oraz Jamrozy, Niesyto, Sitko, Stasiński, Włosiński.

Przed młodzikami i trampkarzami jeszcze jedno spotkanie, zostaną one rozegrane 7 i 8 listopada, a właśnie te bezpośrednie mecze z Leśnikiem Kobiór (młodziki) i Polonią Łaziska Górne (trampkarze) decydować będą o końcowej kolejności w grupach i awansie do II ligi, w przypadku trampkarzy i możliwości gry w barażach o awans do III ligi młodzików. Więcej szczegółów podamy przy okazji tychże spotkań.