Rozgrywki sezonu 2014/2015 nabierają tempa. Począwszy od najbliższej soboty, MKS w ciągu 8 dni rozegra trzy spotkania ligowe. Pierwszym etapem tego swoistego maratonu będzie spotkanie 3 kolejki, w którym to zespół Mariusza Gajewskiego w sobotę 23 sierpnia o godzinie 17.00 zmierzy się z AKS Niwka. Jest to rywal, z którym o ligowe punkty rywalizowaliśmy po raz ostatni w sezonie …. 1999/2000 (3:1 w Lędzinach oraz 1:1 w Sosnowcu).

Niwczanie w ostatnich latach byli jednak sparingowym rywalem MKS-u, ostatnio zimą 2013 r., kiedy to MKS zwyciężył 2:0. Ale to będzie zgoła odmienny mecz. Drużynę AKS-u prowadzi obecnie trener Zdzisław Kowalski (od stycznia 2013 r.) i mając na uwadze zmiany kadrowe, jakie nastąpiły w klubie latem, dwie porażki na początku sezonu (0:2 w Łące z LKS i 1:2 z Górnikiem 09 Mysłowice) są dla rywali dużym zaskoczeniem. Prezesem klubu jest Marcin Latos.

Galeria zdjęć ze sparingowego spotkania między AKS a MKS-em, jakie rozegrano latem 2010 r.

W zespole, który w minionym sezonie zajął 8 miejsce w grupie II klasy okręgowej (43 punkty: 12 zwycięstw, 7 remisów, 11 porażek) doszło do następujących zmian:

Przybyli: Sebastian Płaziński; Paweł Domański, Jakub Malara, Adrian Jachna (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Przątka (MKS Siemianowice), Robert Mastalerz (Unia Kosztowy), Dominik Zachariasz (GKS Katowice), Mariusz Korepta (wznowienie treningów).

Latem odeszli z AKS-u : Daniel Sobczyk, Marcin Gajówka, Bartłomiej Ślufcik, Piotr Woźniakowski Bartłomiej Woźniakowski, Paweł Tomeczek oraz Patryk Matwiejczuk.

Trener Zdzisław Kowalski ma do dyspozycji następującą kadrę w nowym sezonie:

1.Częstochowski Artur 86r.- Bramkarz

2.Zachariasz Dominik 79r.- Bramkarz

3.Walczak Łukasz 93r.- obrońca

4.Czapla Mariusz 90r.- obrońca

5.Ptaszek Sebastian 86r.- obrońca

6.Czwarnowski Artur 86r.- obrońca

7.Hepo Sebastian 87r.- obrońca

8.Płaziński Sebastian 91r.- obrońca

9.Krochmal Mateusz 92r.- obrońca/pomocnik

10.Musiał Bartłomiej 86r- pomocnik

11.Jachna Adrian 95r.- pomocnik

12.Majewski Kamil 94r.- pomocnik/napstnik

13.Domański Paweł 93r.- pomocnik

14.Malara Jakub 94r. – pomocnik/napastnik

15.Przątka Łukasz 88r.- napastnik

16.Zudin Bartosz 91r.- napastnik

17.Mastalerz Robert 92r.- pomocnik

18.Chromy Patryk 98r.-pomocnik

19.Zawartka Jakub 93r.- pomocnik/napastnik

20.Korepta Mariusz – pomocnik

W spotkaniu 2 kolejki AKS zagrał w następującym składzie: Zachariasz – Płaziński, Ptaszek, Hepo, Walczak, Krochmal, Musiał, Malara (74 Korepta), Domański, Majewski (45 Mastalerz), Zudin.

Kadra na papierze wygląda na bardzo mocną, dlatego nasz zespół musi przygotować się na trudne spotkanie. I niech nikogo nie zwiodą wyniki oraz pozycja w tabeli. Oczywiście MKS podbudowany dwoma zwycięstwami liczy na kolejną zdobycz i podtrzymanie passy. Pauz kartkowych w kadrze brak, a do dyspozycji trenera Gajewskiego powinni być wszyscy zawodnicy z kadry.

Spotkanie poprowadzi (po zmianie decyzji o obsadzie) Robert Skoludek z Zabrza.