Sezon 2013/2014 MKS Lędziny zakończy sobotnim domowym pojedynkiem z Energetykiem ROW II Rybnik. Początek o o godzinie 17.00. I jakby to nie zabrzmiało, analizując dorobek punktowy lidera oraz wicelidera tabeli grupy I, wciąż pozostajemy w grze o awans. LKS Bełk ten brakujący do zapewnienia sobie promocji do IV ligi punkt musi wywalczyć w  spotkaniu z Rymerem, a my potrzebujemy trzech oczek i … cudu w Bełku.

Będzie nam się grało o tyle łatwiej, że zapewniliśmy sobie już II co najmniej miejsce, a wszystko to dzięki … niespodziewanej porażce naszego najbliższego rywala z Unią Bieruń Stary w 29 kolejce rozgrywek. MKS zagra więc bez presji wyniku, a to sprawia, że walka o jak najkorzystniejszy bilans u końcu sezonu może się powieźć. Już w tym momencie, MKS jako wicelider ma najkorzystniejszy stosunek punktowy spośród wszystkich zespołów zajmujących drugie miejsca. I można tylko żałować, że nie obowiązuje w sezonie 2013/2014 regulamin, który promował także dwa zespoły z najlepszym bilansem spośród zajmujących drugie miejsca…

[singlepic=12069,360,320]

Pamiętajmy także, że czeka nas trudne spotkanie. Energetyk II zapewne przywiezie liczną grupę piłkarzy z kadry pierwszego zespołu, która zakończyła już rozgrywki. Kadra ta była niezwykle szeroka i płynna i nawet przepis o limicie 2/3 spotkań w pierwszej drużynie raczej nam nie pomoże. Choć z drugiej strony, trudno ocenić z jaką motywacją do Lędzin przyjedzie zespół pogodzony ze spadkiem do II ligi oraz z trzecim miejscem rezerw w klasie okręgowej. To już jednak dylematy trenera Dariusza Widawskiego. Sebastian Idczak będzie miał inne dotyczące konieczności zastąpienia pauzującego za żółte kartki (w liczbie ośmiu) Dawida Karlika. Oczywistym jest także, iż zawieszonego za czerwoną kartkę Roberta Maciejowskiego zastąpi Łukasz Gąsior.

Zapraszamy po raz ostatni sezonie na boisko przy ul. Stadionowej. Koniec sezonu to często czas zmian, roszad, odważnych decyzji. Być może będzie to ostatnia okazja do zobaczenia zespołu w dotychczasowym składzie? Ja wciąż wierzę, że nie… Z pewnością w trakcie meczu cierpliwie nasłuchiwać będziemy wieści z Bełku, a także innych boisk, na których toczyć będzie się ciekawa rywalizacja o utrzymanie w grupie I.

Spotkanie poprowadzi Bogdan Drobot z Katowic.