Początek sezonu 2016/2017 dla piłkarzy MKS jest bardzo intensywny, w zasadzie do 3 września drużyna Sebastiana Idczaka spotkania rozgrywać będzie co 3-4 dni. Już jutro na murawie boiska przy ul. Zwycięstwa 7 b o godzinie 18.00 MKS zmierzy się w Ornontowicach z Gwarkiem w spotkaniu 2 kolejki rozgrywek IV ligi grupy II.

Po zwycięstwie z Krupińskim, lędzińskiej ekipie przyjdzie zmierzyć się z mocno zmienioną i odmłodzoną – w stosunku do zeszłego sezonu – ekipą Gwarka, który ubiegłoroczne rozgrywki w IV lidze zakończył na 12 miejscu, ratując się przed spadkiem niemalże w ostatniej chwili. Być może dlatego w klubie zdecydowane się na dokonanie licznych roszad kadrowych, włącznie ze zmianą na stanowisku trenera. Mało zgrany i niedoświadczony skład (4 debiutantów w IV lidze) pod wodzą trenera Wojciecha Osyry w minioną sobotę uległ 3:5 w Skoczowie Beskidowi.

Analizując skład i ruchy kadrowe rywali w lecie, można rzecz iż w wielu klubach doszło do rewolucji. Tak też było w Gwarku:

Przybyli: Marek Herrmann (Unia Kosztowy) Tomasz Wilk (Unia Kosztowy), Radosław Rotuski (MSPN Górnik Zabrze), Dominik Kabała, Daniel Książek, Dawid Lewandowski, Łukasz Lewandowski, Rafał Nierząd, Karol Nierząd, Damian Pilny, Paweł Sadło, Szymon Saliński, Grzegorz Tomecki, Mateusz Wojtoń (wszyscy z Gwarek II Ornontowice), Mateusz Zdrzałek (powrót po kontuzji), Trener Wojciech Osyra (w latach 90-tych piłkarz Górnika Lędziny).

Ubyli:Paweł Nowak (Pniówek Pawłowice Śląskie), Mateusz Rajc, Jakub Sewerin (Wilki Wilcza), Paweł Drapała (Przemsza Siewierz), Michał Łoboda (Nadwiślan Góra), Przemysław Stebel (Concordia Knurów), Marcin Płoskonka, Ireneusz Poloczek (Drama Zbrosławice), Michał Grzyb, Mariusz Korzeniowski, trener Damian Galeja.

Skład Gwarka ze Skoczowa: Pilny – Hermann, Nierząd K., Tomecki G., Niewiedział – Zdrzałek J., Boczar, Oleksy, Książek – Kasprzyk, Saliński oraz Ł.Lewandowski, D.Lewandowski, Wojtoń.

Po raz ostatni obie drużyny – na poziomie klasy okręgowej jeszcze – rywalizowały w sezonie 2007/2008, w którym to Gwarek wywalczył awans do IV ligi.

MKS zwyciężył 3:2 w Lędzinach, a gole zdobywali Tomek Matysek, Dawid Karlik, Łukasz Gardawski, natomiast w Ornontowicach piłkarze Gwarka zrewanżowali się za porażkę, zwyciężając aż 6:0. Jak widać w MKS nie brakuje piłkarzy, którzy pamiętają tamte pojedynki, a należą do nich Grzegorz Bednarek, Mateusz Roszak i wspomniany Karlik. Sezon wcześniej (te spotkania pamięta także trener Idczak) MKS uległ w Ornontowicach 0:3, a w Lędzinach padł remis 1:1, podobnie jak i rozgrywkach 2005/2006 (remis 2:2 w Lędzinach). W Ornontowicach, tradycyjnie … 0:2. Tak więc 6 spotkań na przestrzeni lat 2005-2008, 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 wyjazdowe porażki (bramki 6-16), oto bilans sprzed 10 lat.

Na szczęście, teraz piszemy nową kartę historii lędzińskiego Klubu. Liczymy jutro na lędzińskie gole na stadionie w Ornontowicach i po prostu dobry występ naszych piłkarzy.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Lasyk z Bytomia. Asystować na liniach będą Rafał Lasyk i Marcin Kasprzyk.