Już jutro rozegrana zostanie druga (choć pierwsza pełna) seria gier o mistrzostwo IV Ligi Śląskiej grupy II. W ramach siedemnastej kolejki MKS Lędziny (17 pkt) zagra w Ustroniu z Kuźnią (17 pkt), czyli bezpośrednim rywalem z dolnych rejonów tabeli.
Dla podopiecznych trenera Adriana Napierały będzie to dopiero pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Zaplanowany na zeszłą sobotę mecz z Unią Racibórz został odwołany ze względu na warunki atmosferyczne oraz stan murawy na lędzińskim obiekcie. W pierwszym jesiennym meczu pomiędzy obiema drużynami w Lędzinach zwyciężyli gospodarze, pokonując Kuźnię 2:1.
W dobrych nastrojach do kolejnego ligowego spotkania podejdą piłkarze prowadzeni od niedawna przez trenera Daniela Kubaczkę, którzy w ubiegłą sobotę (11.03.) pokonali na własnym obiekcie Orła Łękawicę 2:0 (po golach Gawlasa oraz Pietraczyka) i tym samym wydostali się ze strefy spadkowej.
W drużynie Kuźni doszło zimą do kilku roszad. Z ekipą spod Równicy pożegnali się Donavan Ferreira, João Pedro, Filip Gawlak oraz Mateusz Michalski. Natomiast do klubu wrócił po półrocznym wypożyczeniu w drugiej drużynie Podbeskidzia Kamil Turoń. Nowym zawodnikiem został natomiast Koreańczyk – Kim Teamin.
W okresie przygotowawczym piłkarze Kuźni rozegrali sześć sparingów, w których odnieśli trzy zwycięstwa, jeden remis oraz dwie porażki. Stosunek bramkowy to 16 bramek strzelonych przy 14 straconych.
Początek sobotnich zawodów wyznaczony został na godzinę 13.00 Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią, zlokalizowanym przy ul. Sportowej 5.
Mecz poprowadzi Marcin Jakowenko (Bielsko-Biała).