W sobotę (05.10.) o godzinie 15.00. MKS Lędziny w ramach 10 kolejki rozgrywek ZINA klasy okręgowej w grupie 5 tysko-bielskiej zmierzy się z Pasjonatem Dankowice. Będzie to powrót do ligowej rywalizacji po 14 latach przerwy, obie drużyny w międzyczasie miały okazje potykać się wyłącznie w sporadycznych grach kontrolnych. Ostatnie spotkania ligowe to spadkowy (dot. IV ligi) sezon MKS-u Lędziny 2004/2005, kiedy to w Dankowicach lędzinianie zwyciężyli 3:2. W Lędzinach padł remis 2:2, który … przypieczętował ówczesny spadek do klasy okręgowej.

W lędzińskim MKS-ie jest jeden zawodnik, który wystąpił w obu tych spotkaniach, oczywiście mowa o Grzegorzu Bednarku. W jutrzejszej rywalizacji znajdujemy jeszcze jeden lędziński akcent. Barwy zespołu gości reprezentuje Tomasz Magiera (brat Sławka Magiery), który w sezonie 2002/2003 przywdziewał trykot MKS-u. W 23 występach zdobył wtedy 2 gole. Po 16 latach, znów wybiegnie na lędzińską murawę… Pasjonat Dankowice na szczeblu IV rywalizował dwa lata dłużej niż MKS, spadając do klasy okręgowej w sezonie 2006/07. Od tej pory, zespół z Dankowice nieprzerwanie występuje na tym szczeblu rozgrywek.

Tyle historii. Obecnie zespół Pasjonata prowadzony przez trenera Artura Bierońskiego (jak się nie mylę, także pamięta sezon 2004/2005, wtedy jako zawodnik) w bieżącej kampanii ligowej zapisał na swoim koncie 17 punktów (o 2 mniej niż MKS), za 5 zwycięstw, 2 remisy i przy 2 porażkach. Stąd też stawką spotkania będzie utrzymanie pozycji lidera, którą MKS zachował po remisie w Pszczynie (LKS Bestwina zagra z BKS Stal, Iskra Pszczyna na wyjeździe z rezerwami MRKS Czechowice-Dziedzice). Do kadry MKS-u powracają nieobecni ostatnio Darek Zygma i Mateusz Śliwa. W Pasjonacie za 4 żółte kartki pauzują: Bartłomiej Gołąb oraz Michał Wróbel.

Spotkanie poprowadzi: Michał Pisarek (Katowice), na liniach: Arkadiusz Szymczak, Andrzej Urbaniak.

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie główne: Tomasz Magiera w barwach Pasjonata Dankowice.