Z opóźnieniem, z racji kronikarskiego obowiązku informuję, iż w środowym meczu kontrolnym MKS okazał się lepszy od Sarmacji Będzin zwyciężając 2:1 (1:0).

W pierwszej części gry lędzinianie objęli prowadzenie po trafieniu Grzegorza Kostrzewy, po przerwie goście wyrównali za sprawą … Mateusza Roszaka, który niefortunnie trafił do własnej siatki, jednak nasz obrońca był także autorem zwycięskiego gola celnie główkując po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i  rehabilitując się tym samym za niefortunną interwencję.

MKS: Maciejowski – testowany, Uniejewski, M.Roszak, Sopelewski, Karlik, Gadaj, Śliwa, Gardawski, G.Kostrzewa, N. Nagi oraz Ł.Gąsior, Michalski, M.Nagi, Kozłowski, Mróz, Janik.

Do meczu z Sołą Oświęcim (02.08.) kadra zespołu powinna zostać zamknięta i ogłoszona, taką wolę zadeklarowal trener Gajewski. Jak widać po powyższym składzie, do powrotu do MKS-u przymierzają się Łukasz Gardawski (ostatnio Pogoń Imielin) i Zbyszek Janik (testowany niedawno przez Unię Kosztowy), ponadto finalizowane są transfery czterech zawodników, w tym dwóch młodzieżowców. W najbliższych dniach ujawnimy szczegóły oraz podamy kadrę zespołu na rundę jesienną.

W środę o godzinie 18.00 MKS zagra w Katowicach na boisku Podlesianki z IV-ligowym zespołem trenera Jakuba Musioła.