MKS Lędziny, notując dziś trzy zwycięstwa, przy jednej porażce, zwyciężył w X jubileuszowym Memoriale im. Henryka Jasińskiego. Lędzinianie, w gronie dotychczasowych tryumfatorów imprezy, mogli świętować dziś obronę tytułu zdobytego przed rokiem. Nasi piłkarze sprawili tym samym także świetny prezent trenerowi Idczakowi, który dokładnie dziś został tatą małego Karola.

W pierwszym meczu rozgrywanego w Bojszowach turnieju MKS pokonał Sokoła Wolę 2:1. Gole zdobyli Dawid Karlik i Damian Sopelewski, którzy skutecznie odpowiedzieli na trafienie Szymona Farugi. W drugim spotkaniu turnieju nasi piłkarze pewnie i wysoko, po doskonałej grze, zwyciężyli ekipę gospodarzy 4:0 (gole: Mateusz Śliwa 2, Dawid Wróblewski, Norbert Stworzyjan). W meczu z Imielinem MKS uległ 0:1, zaś decydującego gola na 3 sekundy przed końcem spotkania – po zagapieniu się naszej defensywy – zdobył doskonale znany Marcin Polarz. Imielinianie w decydującym dla siebie pojedynku ulegli Sokołowi Wola 0:2, a wobec takich rozstrzygnięć, przed ostatnim spotkaniem z Zandgrubą naszym piłkarzom do zwycięstwa wystarczał remis, a nawet nikła porażka. MKS zakończył jednak rozgrywki z przytupem, i jak na tryumfatora przystało, zwyciężając 6:1! Czterema bramkami zdobytymi w spotkaniu walnie do wygranej przyczynił się Dawid Wróblewski, a dla siebie przy okazji wywalczył tytuł króla strzelców. Pozostałe trafienia zaliczyli Śliwa oraz Karlik. Dla ambitnie grających mistrzów ALPN gola zdobył Grzesica.

W innych rozegranych spotkaniach turnieju:

Bojszowy – Pogoń 3:0 (Pyrlik 2, A.Natkaniec); Zandgruba – Wola 0:0; Pogoń – Zandgruba 1:0 (Gardawski); Wola – Bojszowy 0:0, Zandgruba – Bojszowy 0:0, Pogoń – Wola 0:2 (Rewaj 2).

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. MKS Lędziny 9 punktów, bramki 12:3.

2. Pogoń Imielin 6 punktów, bramki 2:5.

3. Sokół Wola 5 punktów, bramki 3:2.

4. GTS Bojszowy 5 punktów, bramki 3:4.

5. Zandgruba Bojszowy 2 punkty, bramki 1:7.

Dawid Wróblewski, z 5 trafieniami na koncie, został najskuteczniejszym strzelcem imprezy. Pozostałe bramki dla lędzińskiej drużyny zdobywali: 3 – Śliwa, 2 – Karlik, 1 – Sopelewski, Stworzyjan.

Dodajemy, że najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Werszowca z Zandgruby.

MKS Lędziny grał w składzie: Ł.Gąsior, Maciejowski, M.Roszak, Śliwa, Sopelewski, Karlik, Ingram, Wróblewski, Gadaj, Stworzyjan.

Naszym piłkarzom gratulujemy!

Relację i zdjęcia z turnieju można znaleźć na www.sportowasilesia.com

Organizatorom turnieju dziękujemy za ciepłe przyjęcie, życzliwą oraz prawdziwie sportową atmosferę!