II turniej o Puchar Burmistrza Miasta Lędziny organizowanym dla zawodników z rocznika 2010 (i młodszych), jaki odbył się w dniu dzisiejszym przyniósł zwycięstwo żaczków MKS-u Lędziny. Z kolei zespół orlików, wywalczył II miejsce w turnieju rocznika 2008. Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju orlików okazała się drużyna SMS ŻAPN Żywiec, odnosząc komplet 5 zwycięstw i dodatkowo, bez straty gola.

Zawody odbyły się na hali sportowej ORS „Centrum” Lędziny i trwały od godziny 8.00 do 17.00. Dziękujemy za wsparcie sponsorom, tj. Urzędowi Miasta Lędziny, PGKpizzerii Mario`s oraz władzom ORS „Centrum” za udostępnienie sali i zaplecza. Dzięki wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, a także rodzicom, którzy swoimi wypiekami uświetnili imprezę:)

A teraz przejdźmy do podsumowania sportowego. Zwycięska drużyna żaczków (MKS I) grała w składzie: Adrian Gawliczek, Filip Szprengiel, Michał Kowalczyk, Karol Głąb, Wiktor Gląb, Michał Firlej, Tomek Kubica, Milosz Nowicki, Rysiek Odelga i Łukasz Strauch.

Lędzinianie wygrali 4 spotkania (z KSB II Lędziny 4:0, z MKS II Lędziny 6:0, z Golem Bieruń 5:0 i JUWe Jaroszowice 1:0), przegrywając jeden mecz (z KSB I Lędziny 0:1). Łupem bramkowym (16 goli) podzielili się: Michał Firlej (5 bramek), Karol Głąb, Filip Szprengiel (po 4 bramki), Wiktor Głąb, Łukasz Strauch, Michał Kowalczyk (po jednej bramce).

Najlepszym strzelcem turnieju żaków okazał się Michał Firlej – autor 5 goli.

W turnieju wystąpił także zespół MKS II Lędziny, rywalizując składzie: Wojtek Hlawsa, Miłosz Kowalczyk, Mateusz Karkoszka, Nikodem Natonik, Przemek Apajewski, Mateusz Morkisz, Tomasz Czudaj, Daniel Wala, Karol Klima. Nasi piłkarze walczyli walczyli bardzo ambitnie, lecz ostatecznie zdobyli tylko jedną bramkę w pojedynku z Golem Bieruń.

W II turnieju, rozgrywanym od godziny 13.00 zespół orlików pod wodzą trenera Pawła Majera wywalczył II miejsce, przegrywając jedynie 0:4 z SMS ŻAPN Żywiec. Po bezbramkowym remisie z Unią Bieruń, w kolejnych meczach nasi piłkarze pokonali Piasta Bieruń, Unię Bieruń i KSB Lędziny. 

Skład MKS-u: Artur Zając, Ksawery Orszulik, Jakub Kruciński, Bartłomiej Czudaj, Wojtek Janota, Paweł Kluz, Daniel Segeth, Natan Zych, Miłosz Bogdziun, Adam Czernielewski, Mateusz Gumprecht.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jakuba Krucińskiego.

Pełna galeria z turnieju dostępna pod adresem (autorem zdjęć Pan Jacek Filipiak – dziękujemy za udostępnienie):

https://web.facebook.com/pg/orscentrumledziny/photos/?tab=album&album_id=955505617968553