W sobotę (10.12.) na boiskach Sport Park Budowlani w Parku Śląskim odbył się Minimundial GieKSy. Zaproszenie na opisywany turniej jest jedynym z wyrazów podjętej przez MKS Lędziny współpracy partnerskiej z Wielosekcyjną Akademią Młodej GieKSy. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie uczestnictwa w zawodach wśród innych drużyn, które podjęły analogiczną współpracę z Klubem z Katowic!
W turnieju organizowanym przez Akademię oraz Red Box – RBsport.pl udział wzięło osiem zespołów z rocznika 2015: Serduszko GieKSy, KS Czarni Gorzyce, Futsal Akademia Pyskowice, Akademia Team Gliwice, LKS Woszczyce i Victoria Jaworzno. Naszą drużynę reprezentowali zawodnicy z roczników 2014 – 2016 pod wodzą trenera Ryszarda Wowro (Marcel, Dawid, Szymon, Mateusz, Bartek K, Wiktor, Oliwier, Kamil oraz Jasiu), na co wcześniejszą zgodę wyrazili organizatorzy zawodów, za co serdecznie dziękujemy.
„Rozgrywkom towarzyszyły nie lada emocje! Mecze odbywały się na dwóch równolegle położonych boiskach w systemie „każdy z każdym”. Zawodnicy wykazali się maksymalnym zaangażowaniem i wolą walki co przekładało się na ciekawe akcje oraz piękne bramki.
Podczas ceremonii zamknięcia Minimundialu wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami za swój wysiłek i dobrą grę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie wyjątkowej, mistrzowskiej atmosfery. Rodzicom dziękujemy za świetny doping, który od początku do końca wznosił graczy na najwyższy poziom. Podziękowania kierujemy również do firmy Red Box, która pomogła zorganizować turniej.”
Za profilem FB Akademii Wielosekcyjnej Młoda GieKSa.
Drużyna żaków z trenerem Ryszardem Wowro. Foto: AWMG.