Środa, tj. 15 września, stać będzie pod znakiem pucharowej rywalizacji zespołów seniorskich MKS-u w ramach II rundy rozgrywek na szczeblu Podokręgu Tychy.

Zespół trenera Adriana Napierały zmierzy się w Goczałkowicach z rezerwą miejscowego LKS-u, czyli tegorocznym beniaminkiem tyskiej a klasy. Trzeba dodać – rewelacyjnym beniaminkiem. Nie ma jednak zaskoczenia, bowiem po bezproblemowym awansie z b klasy, dwójka LKS-u prowadzi z kompletem sześciu zwycięstw (bramki 26-5) także i w Future A klasie Tychy. I choć wydawałoby się, że naszemu zespołowi przydałoby się nieco oddechu i rotacji przed ligowym meczem na szczycie z GLKS Wilkowice (sobota 18.09., godz. 16.00), to nie wiadomo czy Adrian Napierała się na taki manewr zdecyduje. Początek spotkania na boisku przy ul. Krzyżanowskiego 1A o godzinie 18.30.

Z kolei zespół rezerw, który bardzo dobrze zaczął rozgrywki ligowe B klasy (dziewięć punktów w czterech meczach) rywalizować będzie przy ul. Stadionowej 1 w Lędzinach (od godziny 17.00) z innym reprezentantem A klasy, LKS Woszczyce (III miejsce, 13 punktów). Zadanie trudne, ale czy niewykonalne? Wszak w zeszłym sezonie w meczach pucharowych lędzińska dwójka odprawiła z kwitkiem kilku przedstawicieli klasy okręgowej…

Grę o finał na PGE Narodowym zatem czas zacząć!