Na sam koniec dokonamy podsumowania występów najmłodszych piłkarzy lędzińskiego MKS-u. Może także i dlatego, że najtrudniej zdobyć o tych grupach wiekowych pełne i rzetelne informacje.

Zacznijmy od żaczków, którzy jesienią prowadzeni byli przez Dawida Karlika, a wiosna przez Tomasza Chwistka. Jesienią w pięciu spotkaniach – przypomnijmy – odnieśli jedno zwycięstwo, a w czterech meczach schodzili z boiska pokonani. W efekcie czego, w rundzie wiosennej trafili do grupy II żaków, czyli tzw. słabszej, w której to rozegrali 14 spotkań.

W tych meczach zanotowali dwie wygrane, 2 remisy, 10 porażek co złożyło się na dorobek 8 punktów. Najmłodsi lędzinianie zdobyli wiosną 24 gole (nie dysponuję niestety strzelcami wszystkich goli), a stracili 64. Pozwoliło to zająć podopiecznym Tomka Chwistka siódme miejsce w ośmiozespołowej grupie. Tabelę wiosny mamy wyłącznie dzięki dobrze prowadzonej strony Fortuny Wyry – www.fortuna.futbolowo.pl

[singlepic=7501,360,320]

Co jednak najważniejsze, frekwencja na treningach i meczach dopisała, często sięgając powyżej 30 zawodników. Biorąc pod uwagę, że na boisku mogło występować tylko siedmiu graczy, trener miał kłopoty bogactwa i nie zawsze wszyscy mogli występować. To zaangażowanie, zarówno dzieciaków, jak i rodziców powinno jednak zaprocentować w przyszłości.

Odmienna sytuacja jest z trampkarzami prowadzonymi od wiosny przez Mirka Wowro (wcześniej Jacka Mikolasza). Tu można podsumować klasyfikację strzelców, lecz nigdzie nie można znaleźć ligowej tabeli wiosny. Zawodnicy z rocznika 98 i 99 po udanej rundzie jesiennej (5 wygranych i remis, bramki 30-12) trafili do grupy mistrzowskiej, w której rozegrali 10 meczów (gdzieś umknął domowy mecz z Czarnymi Piasek, lecz z tabeli wynika że MKS-owi dopisano 3 punkty za wygraną 3:0). Podopieczni Mirka Wowro wygrywali pięć razy, ponieśli 4 porażki i zanotowali 1 remis. Trampkarze wiosną zdobyli 25 bramek (łącznie w sezonie 55), tracąc 29 (w sezonie 41).

Autorami 55 goli byli:

14 – Buniewicz

12 – Rośkowicz

9 – Hachuła

4 – Młocek

2 – Mielec, Szweda, Czypionka

1 – Lysko, Sieradzki, Mróz, Noras, Adamus, Giza, Jastrzębski

3 gole – brak danych.

[singlepic=7788,360,320]

W tej grupie wiekowej mistrzostwo zdobyli zawodnicy Iskry Pszczyna, a MKS-owi w udziale przypadło drugie miejsce w tabeli. Lędzinianie do Iskry stracili aż 12 punktów, natomiast Leśnika wyprzedzili o jeden punkt.